„Po mateřských školkách pokračujeme v propagaci sportu a hlavně basketbalu na základních školách. Naším cílem je přiblížit basketbal dětem. Hráči našeho A-týmu budou navštěvovat základní školy v Kolíně a okolí, kde povedou hodiny tělesné výchovy. Školám také nabízíme hodiny angličtiny s našimi zahraničními hráči,“ přiblížil projekt prezident BC Kolín Martin Buřič.

První školou, ve které se basketbalisté představili, byla „sedmička“ v Masarykově ulici, kde hráči vedli hodiny tělocviku 1. a 4. tříd. Dětem se věnovali Adam Číž a David Machač.

„Jsem rád, že odstartoval další ročník tohoto projektu. Práce s dětmi, které chtějí sportovat, je parádní. Líbí se mi jejich zapálení a chuť se zlepšovat,” řekl kolínský rozehrávač Adam Číž.

Náplní hodin tělesné výchovy byly především soutěže s míčem, minibasketbal a ukázky basketbalových dovedností. Soutěžilo se o trička a další ceny.

Kooperativa NBL má reprezentační přestávku, ale kolínští basketbalisté mají před sebou nabitý program. Kromě tréninků v následujících dnech zamíří do dalších základních a mateřských škol v Kolíně.

(Jana Kubartová)