Jako vždy začínali ti nejmladší žáci a žákyně  4.–5. tříd. Finále se hrálo na ZŠ Mnichovická , která je již tradičně hlavním garantem tohoto sportu.
Do čtyřčlenného finále se probojovaly 3.ZŠ Kolín, 4.ZŠ Kolín, 5.ZŠ Kolín a ZŠ Týnec nad Labem. Nejúspěšnější byli nakonec mladí hokejisté ze 4.ZŠ následováni mladými fotbalisty z 5.ZŠ. Třetí skončili žáci ze 3.ZŠ a pomyslné bramborové medaile si odnesli žáci z Týnce nad Labem.

Poté následovaly turnaje v kategorii 6.-7. tříd a 8.-9.tříd vždy zvlášť chlapci a dívky. Všechny tyto turnaje mají zvláštní náboj v tom, že jsou brány jako kvalifikační boje o postup na letní Kolínské sportovní dny ZŠ, kam postoupí pouze prvních šest škol. Letošní rok byl rekordní v počtu přihlášených škol do všech kategorií a zvlášť o chlapecké kategorie byl obrovský zájem. Do obou kategorií se přihlásilo 18 škol.

V mladší kategorii dívek si nejlépe vedla děvčata ze ZŠ Týnce nad Labem, na druhém místě byla opět 5.ZŠ Kolín a na třetí místo se nakonec vyhoupla děvčata z Gymnázia Český Brod.

Ve starší dívčí kategorii se konečně podařilo 5.ZŠ Mnichovické přidat ke dvou druhým místům také první. Druhé místo obsadila další velmi úspěšná škola ZŠ Týnec nad Labem a třetí skončily slečny z Velkého Oseka.

Obě chlapecké kategorie byly jako vždy plné emocí, zvratů a rozhodnutí až v posledních minutách.

V mladší kategorii opět zvítězili hokejisté ze 4.ZŠ Kolín, další druhé místo si vybojovala ZŠ Týnec nad Labem a největším překvapením bylo třetí místo ZŠ Býchory, pro kterou to je historicky nejlepší umístění ve florbalových turnajích.

Letošní finále nejstarší chlapecké kategorie bylo zatím nejvyrovnanější ze všech dosavadních ročníků. Pět škol ze šesti ve finále mělo před posledními dvěma zápasy teoretickou možnost celý turnaj vyhrát. Bodový rozdíl díky mnoha remízám byl minimální a tak rozhodovalo opravdu to pověstné štěstíčko přiklánějící se nebo naopak pro každou školu. Vše se nakonec vyvinulo tak, že do posledního utkání nastoupila 3.ZŠ Kolín proti Gymnáziu Český Brod. Pokud by jedna ze škol zvítězila, stala by se vítězem celého turnaje. Pokud by však utkání skončilo remízou, celý turnaj by vyhrála 5.ZŠ Kolín. Dvě třetiny utkání byl stav 0:0. Čtyři minuty před konce se gymnázium ujalo vedení 1:0. Dvě minuty před koncem trojka srovnala na 1:1 a žáci z pětky začínali slavit. Bylo to ale předčasné, protože žáci ze 3.ZŠ Kolín svým mohutným závěrem přidali ještě jeden vítězný gól a stali se tak přeborníky okresu ve své kategorii.

Matematika nakonec určila, že na druhém místě skončila 5.ZŠ Kolín a třetí byli žáci ze 2.ZŠ Kolín. Gymnázium si vypilo kalich hořkosti až do dna, protože čtyři minuty je dělily od absolutního prvenství, ale díky prohře obsadilo až páté místo.

Po celkové bilanci všech pěti turnajů lze konstatovat, že co do prvenství se nejúspěšnější školou stala 4.ZŠ Kolín se dvěma prvními místy. Druhou školou v pořadí je 5.ZŠ Mnichovická, která má jedno první a tři druhá místa a na třetím místě je ZŠ Týnec nad Labem s jedním prvním a dvěma druhými místy.

(Vladimír Zeman)