„Utkání s tradičním soupeřem ze Slaného, s kterým máme dlouhodobě špatnou bilanci, jsme na domácí palubovce nedokázali zlepšit,“ posteskl si trenér Michal Škopek.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale první tutovka Seiferta skončila na tyči, přesto jsme se ujali vedení. Slezák našel na zadní tyči Kovaříka a ten do prázdné branky otevřel skóre. Hosté sice snížili s ojedinělého útoku, ale jinak dál hra byla v naší režii. Měli jsme tlak, z kterého jsme vytěžili další branku. Hosté měli s naší hrou problémy a dost často faulovali, takže jsme měli možnost zahrání dvou přímých trestných kopů. Bohužel Navrátil ani Slezák neuspěli. Slaný dokázal v poslední minutě prvního poločasu po ztrátě míče z brejku vyrovnat,“ popsal průběh první půle Michal Škopek.

Kolín byl herně lepší, nic nenasvědčovalo tomu, že by měl po změn stran přijít propadák. A ten přišel. Domácí ani jednou nedokázali najít na recept na obranu soupeře. Naopak Slaný skóroval celkem šestkrát.

„Druhý poločas byl z naší strany propadák. V útočné fázi jsme byli totálně jaloví a směrem dozadu jsme přistupovali k hráčům, jako když vedeme o osm branek. Hosté nám v pohodě nasázeli šest branek a ukázali lekci z produktivity, bojovnosti a nasazení,“ čertil se kolínský šéf lavičky.

Kolín po porážce zůstal na sedmém místě. Další utkání hraje v neděli od 19.20 hodin v Kobylisích.

Branky: Kovařík, Seifert. Poločas: 2:2.
Kolín: Černý – Hejduk, Funda, Seifert, Navrátil – Slezák, Kopecký, Kovařík.