„Byl jsem pěkně naštvaný. Na to, že se závody konaly v hlavním městě, účast byla slabá. Bojovalo se pouze ve třech disciplínách, zatímco nedávno u nás v Kolíně v pěti,“ uvedl trenér Martin Heller.

Se slabou účastí v Praze korespondovala i účast kolínských závodníků. O medaile a body jich bojovalo pouze pět.

„Postihla nás marodka některá závodníků, někdo zase nemohl kvůli maturitám. Bohužel se to takhle sešlo,“ posteskl si Heller.

I v malém počtu ale bojovníci z Kolína předvedli několik dobrých výkonů.

Skvěle bojovala nejmladší Lucie Jechova (11 let), která obsadila čtvrtou příčku. „Ve své disciplíně neměla soupeřku, tak šla boj na zemi. Na to, že je to její doplňková disciplína, předvedla solidní výkon,“ uznal Martin Heller.

Zlatou medaili získal Dominik Pospíšil (junior, lehká váha), který v boji na zemi přesvědčil o svých kvalitách a suverénně zvítězil. Jeho hlavním sportem je přitom taekwondo.

Nováček Michael Adamec (junior, těžká váha) sbírá zkušenosti. Zatímco v Kolíně se mu dařilo, zde se trápil a obsadil třetí místo.

Junior Filip Veselý neměl ve své kategorii soupeře, proto závodil mezi dospělými. I zde to byla s přihlášenými slabota. Ve finále se utkal na dva vítězné zápasy s Václavem Holotou. Pokaždé s favoritem prohrál na body. „Ale ustál to se ctí. Holota je hodně silný. I já osobně bych s ním měl problémy,“ přiznal Heller.

Jan Škarka (69 kg) musel také improvizovat a přihlásil se do kategorie 77 kg. I zde ukázal, že má životní formu. Všechny soupeře porazil před limitem a suverénně vyhrál.

Do konce soutěže zbývají ještě dvě kola. Kolín klesl po třech kolech na druhé místo za vedoucí Chodov. „Projevila se naše malá účast, jinak bychom stále vedli,“ podotkl.