„Musím poděkovat všem hráčům za nasazení. Divákům za to, jak nás hnali dopředu, protože to bylo opravdu vynikající a krásné utkání. Jsme hrozně rádi, že jsme výhrou se udrželi v boji o skupinu A1,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Začali jsme velice dobře, ale po zranění Kerra jsme byli znatelně oslabeni. Snažili jsme se probrat, ale minuli jsme několik střel a soupeř nás porazil na obou stranách hřiště,“ přiznal pivot Svitav Bret Roseboro.

Byl to vlastně tradiční obrázek. Soupeř Kolínu na začátku odskočil a ten následně musel nepříznivý výsledek otáčet. Bylo tomu proti Jindřichovu Hradci, Ostravě a nyní. Výjimkou bylo utkání s Děčínem.

Za tři a půl minuty Kolín prohrával 2:14. „Byli jsme v první čtvrtině unavení, bylo to na nás po náročném středečním utkání s Děčínem vidět. Hráči do utkání nevstoupili dobře a je pravda, že Svitavy na nás vlítly a vytvořily si velký náskok,“ podotkl Pavel Beneš.

Kolín byl na ručník. Pomohla mu situace na začátku páté minuty, kdy pro zranění kotníku musel odstoupit Garret Kerr.

„Přijeli jsme s plánem, který nám na začátku vyšel, hráli jsme opravdu dobrý basketbal a Kolín nevěděl, kde je. Ale pak se nám zranil Garret Kerr, který je pro nás něco jako LeBron James pro Cleveland. Všichni hráči dali najednou hlavu dolu a proto jsme tahali za kratší konec,“ posteskl si trenér Svitav Lubomír Růžička.

„Tento moment nám určitě pomohl, protože Kerr je pro Svitavy minimálně 50% výkonu. Dělá velká čísla pro sebe, i pro družstvo,“ připustil Pavel Beneš.

Od tohoto okamžiku se začala karta obracet. Kolín postupně soupeře dotahoval a na začátku devatenácté minuty se po dvou proměněných šestkách Bakiče dostal poprvé do vedení 32:31.

Na začátku třetí části si vzal hlavní slovo Pajović, který zaznamenal v rychlém sledu sedm bodů. Kolín si vytvořil jedenáctibodové vedení a dovedl zápas do vítězného konce. Díky tomu si důrazně řekl o skupinu A1.

„Svitavy předvedly skvělý výkon, ale trenér Beneš nás na ně výborně připravil. Od začátku jsme byli stoprocentně soustředění, protože to pro nás byl velmi důležitý zápas. Chci moc poděkovat fanouškům, kteří přišli a hnali nás dopředu,“ řekl Miloš Pajović, muž zápasu.

Body: Pajović 15, Šafarčík 14, Skinner 12, Bakić 10, Číž 10, Dokoupil 7, Machač 5, Vocetka 3 – Slezák 21, Marko 18, Roseboro 10, Kerr 5, Jelínek 4, Puršl 3, Stria 3, Teplý 1. Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Znamínko. Střelba 2 body: 39/18:38/19. Trojky: 22/7:25/7. TH: 24/19:9/6. Diváků: 650. Průběh: 15:21 40:36 59:53. Nejlepší hráč: Pajović Miloš (Kolín).