„Bohužel v Čechách nejsou takové finanční podmínky, aby se člověk mohl této práci věnovat naplno, proto jsem využil nabídky z Lince," uvedl Michal Žoha.

„V Linci působí šéftrenér a další dva trenéři mládeže. Jsem v pozici profesionálního trenéra a na starosti mám děti v přípravce a mladší žáky," dodal.

V době prázdnin využil možnosti vrátit se do Kolína. Se skupinou mladých sportovců z Rakouska přijel na týdenní soustředění. „Přijeli jsme se skupinou dvanácti začínajících gymnastů ve věku 9 až 13 let. Jedná se o kondiční a přípravné soustředění," objasnil Žoha.

„Podmínky tady máme skvělé. Chodíme do kolínské sokolovny trénovat dvoufázově, dopoledne a dopoledne. Dále využíváme všechny sportoviště kolem zimního stadionu. Například na ostrově workoutové hřiště nebo stezky na běhání. Děti využívají i hřiště na hraní, nebo lezení. Ubytovaný jsme na zimním stadionu, kde jsou super podmínky, včetně stravy. Dále jsme navštívili kolínský aquapark a dále v Kutné Hoře bobovou dráhu. Byli jsme i na výletě v Praze, takže program měly děti pestrý," podotkl.

Jeho mise v Kolíně skončila o víkendu. Nyní se opět bude svěřencům věnovat v Linci.

„Tréninky jsou od pondělí do soboty. Volný den je pouze neděle, takže pokud mi to čas dovolí a nejsou závody, tak jednou za čtrnáct dnů nebo tři týdny přijedu do Kolína, kde navštívím kluky v tělocvičně, s kterými jsem deset let trénoval. Poradím jim, dovezu tréninkové pomůcky a nové informace. Na kolínský oddíl jsem nezanevřel a rád se sem vždycky vracím," uzavřel Michal Žoha.