Mezinárodní motocyklová federace FIM a promotérská společnost BSI oznámily, že seriál začne 28. a 29. srpna ve Varšavě, bude pokračovat 11. a 12. září v Gorzówě a po závodech na Markétě vyvrcholí v Toruni 3. října. Na termín 2. října organizátoři MS zatím pořadatele nezveřejnili.

"Formát dvou závodů mistrovství světa po sobě jdoucích je pro pražský stadion novinkou. Zároveň je to šance pro ty fanoušky, na které se nedostalo po zastavení předprodeje," uvedl pořadatelský Auto klub Markéta na svém webu. Dodal, že vzhledem ke vládním opatřením se oba závody uskuteční s omezeným publikem, a nevyloučil, že v případě jejich zpřísnění počítá dohoda s promotérem s tím, že se pojede i bez diváků.

"Na sobotní závod (19. září) je kapacita již téměř naplněna z předchozího předprodeje. Na páteční závod bude předprodej zahájen, nebude to ale dříve než v půlce srpna," konstatoval klub.

Z původního kalendáře Grand Prix zůstaly v termínové listině při poslední redukci jen tři závody včetně pražského, který byl z originálního červnového termínu přeložen na 19. září, a finále v Toruni. Definitivně zrušen teď byl závod ve Vojensu a dánské město bude dějištěm až v příštím roce.

Česká republika zůstala v kalendáři jako jediná země vedle Polska, které je v sezoně zdecimované celosvětovou zdravotní situací baštou ploché dráhy. Koná se tam špičkově obsazená extraliga a tamní ovály byly dějištěm pětidílného mistrovství Evropy, jež dnes večer vyvrcholí právě v Toruni.