Jako vždy má pro sebe vyhrazený třetí červnový víkend a to konkrétně pátek 15.6. a sobotu 16.6.2012.
„Všem příchozím můžeme nabídnout spoustu kvalitního volejbalového klání, které začne bezprostředně po páteční 15 hodině, kdy je naplánován start turnaje," uvedl jeden z pořadatelů Aleš Šibrava.

Program bude pokračovat až do páteční půlnoci s tím, že sobotní ráno na tyto mače naváže a podrobí tak týmy zápasům ve skupinách. Pavouk se poté rozdělí na ty, kteří dál budou snít svůj sen o konečném umístění a na ty, kteří budou pro letošní rok „zapomenuti" s tím, že možnost složit reparát se naskytne zase až za 365 dní.

Umístění postupivších týmů z jednotlivých skupin bude následně přeneseno do tzv. pavouka, který svoji síť začne rozplétat úderem sobotního poledne a  který po svém rozpletení určí ty, kteří svedou boj kdo z koho ve vzájemných zápasech o konečné umístění na stupních vítězů. „Zde je nutno podotknout, že tyto zápasy již snesou ty nejvyšší měřítka náročnosti a volejbalového umu," podotkl Šibrava.

Ale nejsou tu jen hráči, kteří se baví svými výkony a touhou být nejlepší. Jsou tu i diváci, kteří se baví právě hrou jednotlivých borců. A povinnost velí se o hráče i diváky a ostatní návštěvníky náležitě postarat. A tak pro všechny bez rozdílu bude připravená tradiční klasika v podobě pečeného  masa, klobásek, domácích buchet a jiných pochutin. K tomu něco málo na spláchnutí v podobě zlatavého moku a dalších tekutin značek místních i zahraničních.

Volejbalové klání bude doplněno o doprovodné hudební akce. Páteční  večer proběhne v discotékovém rytmu a závěrečnou after party po dekorování vítězů obstarají  kapely Medvěd 009, Alžbětiny Sosny a Blue Bucks. Oba hudební doprovody začínají úderem deváté hodiny večerní.