V kategorii starších žáků, tedy plavců dvanácti a třináctiletých, měl kolínský oddíl pětinásobné zastoupení. Nejlépe si tentokrát vedla Marie Neumannová, která se pětkrát probojovala do první desítky. Nejlepšího umístění dosáhla v závodě na 100 m volným způsobem, ve kterém doplavala na skvělém pátém místě. Vynikající šestou příčku obsadila v závodě na 800 m volným způsobem a dvakrát pak dohmátla na osmé pozici, a to v závodech na 50 a 400 m volným způsobem. V disciplíně 200 m volným způsobem obsadila desátou příčku. V polohovém závodě na 400 m pak doplavala jedenáctá. Další vynikající výsledky předvedla Pavlína Kubátová, která se mezi deset nejlepších probojovala třikrát. Na 400 m volným způsobem doplavala na vynikajícím šestém místě a dvakrát dohmátla desátá, a to v disciplíně 800 m volným způsobem a v polohovém závodě na 400 m. Jen kousek za první desítkou, na dvanáctém místě, pak doplavala na 200 m volným způsobem a v disciplíně 200 m motýl.

I další dva kolínští závodníci se probojovali do první desítky. Jakubu Duškovi se to podařilo v závodě na 100 m volným způsobem, ve kterém doplaval na devátém místě. Adéla Bělinová obsadila stejnou devátou příčku v v disciplíně 200 m prsa. K těmto výborným umístěním přidal Jakub ještě dvanácté místo v na 100 m znak a třináctou příčku na dvojnásobné trati. Adéla pak doplavala dvacátá v disciplíně 200 m motýl a jedenadvacátá v závodě na 100 m prsa. Pátým reprezentantem Sportovního oddílu plavání Kolín na Mistrovství ČR žactva byl Dan Vejdělek, který zaznamenal nejlepší umístění v disciplíně 200 m motýl, v níž doplaval na patnáctém místě. Na poloviční trati pak dohmátl dvacátý, stejně jako v polohovém závodě na 400 m.

V kategorii mladšího žactva se v Kopřivnici představila Veronika Puchnerová. Ta se na Mistrovství probojovala v disciplíně 100 m motýl. Při svém prvním a jediném startu na Mistrovství ČR předvedla veškerou bojovnost a vynikajícím výkonem, v němž vylepšila svůj dosavadní osobní rekord o plných pět vteřin, obsadila skvělé šesté místo. Završila tak úspěšné působení kolínských plavců během celé letní sezony.

Petr Černý