V Trutnově, v kategorii třináctiletých žáků, zářily dvě kolínské plavkyně, Blanka Lelková a Klára Reslová. Lelková prokázala příslušnost k nejlepším plavkyním ČR třináctiletého žactva a vybojovala celkem 6 medailí ze šesti startů. Mistrovský titul získala na 200 prsa, dále byla dvakrát stříbrná v disciplínách 100 prsa a 400 polohový závod a třikrát bronzová na 400 volný způsob, 100 a 200 polohový závod.

V disciplíně 200 prsa jí zdárně sekundovala Klára Reslová, která výborným závěrem doplavala na nepopulárním čtvrtém místě, v disciplíně 100 prsa Klára pak doplavala jako osmá. Dalším účastníkem šampionátu byl Dan Suk, který výrazně zlepšil své osobní výkony a na 200 motýlek doplaval na osmém, bodovaném místě.

close Jakub Humlíček (vpravo) získal bronz. info Zdroj: SOP Kolín zoom_in Jakub Humlíček (vpravo) získal bronz.
Autor: SOP Kolín

V Kopřivnici, v kategorii dvanáctiletých žáků, nenašla soupeřku na kraulových tratích Viktorie Olivová. V disciplínách 50, 100, 200, 400 a 800 volný způsob Viky vybojovala 5 zlatých medailí a stala se tak pětinásobnou mistryní ČR. Skvěle si vedli i ostatní plavci: Monika Hrušková, Anna Pátková, Magdaléna Teplá a Tomáš Kvaček. Děvčata ve složení Pátková, Hrušková, Olivová a Teplá přidala 5.místo ve štafetě 4x50 polohový závod.

Letošní Zimní MČR v plavání žáků tedy přineslo Kolínu šest titulů, dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile, to vše doplněné dalšími šesti umístěními ve finálové osmičce. Trojice dívek, Johanna Peková, Klára Reslová a Blanka Lelková, se na základě zaplavaných časů zúčastnila i Zimního MČR dospělých, které proběhlo v Plzni. Tohoto „velkého“ MČR se dále zúčastnila Eliška Zelená, Gabriela Vránová a Maxim Suk.