Po dlouhé době se na závody vypravila skupina plavců čítající jedenadvacet členů. „Tak vysokou účast jsme už měli, naposledy před dvěma roky,“ pochvaloval si vedoucí trenér kolínských plavců Miloslav Lhotka a dodal: „A to bylo ještě před rekonstrukcí kolínského bazénu.“

I díky početnému zastoupení se kolínským plavcům podařil husarský kousek, když z celkového počtu deseti zúčastněných oddílů obsadili celkové třetí místo. Díky výborným výkonům se jim podařilo vybojovat celkem třináct medailí a další skvělá umístění, která v konečném součtu znamenala onen bronzový stupínek v hodnocení oddílů.

Nejúspěšnějším plavcem co do počtu získaných medailí byl jednoznačně Jakub Svoboda, který si vyplaval kompletní sbírku cenných kovů. Zlato v disciplíně 100 m motýl, stříbro v závodu na 100 m volným způsobem a bronz v polohovém závodu na 100 m.

Dvakrát se na stupně vítězů postavili další dva kolínští závodníci. Michal Váňa doplaval zlatý v závodu na 100 m volným způsobem a stříbrný v disciplíně 100 m znak a Kristýna Sýkorová pak vydobyla dvě stříbrné medaile, a to v disciplínách 50 m motýl a 50 m volným způsobem.

Další stříbrné medaile vybojovali Kateřina Nováková v závodu na 100 m volným způsobem a Ondřej Vít v disciplíně 100 m prsa. Ostatní čtyři medaile, které získali kolínští závodníci, byly bronzové. V závodu na 50 m znak si pro jednu z nich doplaval Jakub Dušek, v disciplíně 50 m prsa vybojovala další Edita Kavříková, třetí pak vyplaval Dan Vejdělek v disciplíně 100 m motýl a poslední medaili vybojoval nejmladší plavec Sportovního oddílu plavání Kolín Denis Slavík v disciplíně 50m prsa.

Nejenom medailemi lze ale měřit úspěšnost závodníků. Za vyjmenování rozhodně stojí všichni ti, kteří byli stoprocentně úspěšní v počtu zlepšených osobních rekordů. Celkem sedm kolínských plavců vylepšilo všechny osobáky ve všech startech. Mezi nimi byli již zmínění medailisté Denis Slavík a Michal Váňa, druhý nejmladší závodník z Kolína Michael Cepek, dále Jan Dařílek a Ondřej Kučera a závodnice Pavlína Kubátová a Eliška Serbusová.

„Byly to určitě velmi úspěšné závody. Především vysokou účastí a rozhodně také třetím místem v celkovém hodnocení oddílů. Takové umístění jsme na těchto závodech nezaznamenali již řadu let. A to nám ještě chybí závodníci v kategorii staršího žactva, o které jsme přišli v důsledku rekonstrukce kolínského bazénu a následného dojíždění do Kutné Hory. Rozhodně si zaslouží pochvalu všichni naši plavci, protože výkony všech se projevily na konečném výsledku,“ zhodnotil závody Miloslav Lhotka.