Nejinak tomu bylo i v Podolí. Kolínským plavcům se podařilo vybojovat celkem patnáct míst v první desítce a k tomu ještě dvě bronzové medaile.

Oba cenné kovy pro kolínské barvy vybojovala nejzkušenější závodnice výpravy Klára Chládová, a to v disciplínách 50 a 100 m prsa. V závodu na 200 m prsa přidala k medailím ještě skvělé páté místo.

Velmi blízko zisku medaile byl další prsař Ondřej Vít, který v disciplíně 50 m prsa doplaval čtvrtý a na dvojnásobné trati pátý. V prsařské dvoustovce pak skončil na sedmé příčce.

Čerstvý dorostenec Adam Kavřík také ukázal, že se neztratí ani mezi staršími soupeři, a doplaval si pro výborné šesté místo v závodu na 400 m volným způsobem a sedmou příčku obsadil v krátké disciplíně 50 m znak. Ještě dvakrát se vešel do první desítky, a to v závodech na 100 m znak a 100 m volným způsobem, v nichž dohmátl desátý.

Další čtyři výborná umístění mezi deseti nejlepšími zaznamenal Robert Chlád. Ten zabodoval dvěma osmými místy v disciplínách 200 m motýl a 100 m prsa a k nim přidal dvě deváté příčky v závodech na 50 a 200 m prsa.

Posledním kolínským plavcem, který se dokázal probojovat do první desítky, byl Jakub Červinka, který dohmátl na desáté příčce v disciplíně 200 m motýl. Pro poslední dva reprezentanty Sportovního oddílu plavání Kolín bylo nejlepším umístěním třinácté místo. Petr Davídek si ho vyplaval v disciplíně 100 m prsa a Adam Paňko na dvojnásobné trati.

„Na padesátimetrový bazén to bylo dobré,“ svěřil se s prvním dojmem vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Padlo hodně osobních rekordů, zvlášť Adam Paňko s Jakubem Červinkou se v tomto ohledu činili, ale někteří plavci podávali výkony nevyrovnané. Například Robertovi Chládovi se povedl první den závodů, ale druhý den už nebyl tak dobrý a také od Adama Kavříka jsem čekal víc. Ten měl určitě na lepší umístění,“ dodal.