„V předchozích šesti letech jsem býval obvykle kritický, ale letos se nám mítink konečně povedl podle představ. I po omluvách a zraněních na poslední chvíli to byl nejlepší ročník. Byly to sice nervy a poslední noci jsem toho moc nenaspal, ale tentokrát jsem nadšený. Hvězdy předvedly skvělý výkony,“ říkal Deníku ředitel mítinku Tomáš Vojtek.

„Tím, že korejský výškař skočil ve školní tělocvičně 230, se mi splnil sen a velké přání. Mohu prozradit, že Woo mi před třemi roky slíbil, že tady skok na takové výšce předvede, a letos to splnil. Měl k tomu nakročeno už loni, jenže dva dny před závodem si u nás při tréninku podvrtl kotník a nechtěl před dalším programem riskovat,“ vzpomínal organizátor.

Pro Novozélanďana byl start zážitkem

Při závěrečném večírku za ním přišly Mittonová a Walsh a dojaly ho k slzám vyjádřením, že za rok chtějí znovu přijet a jestli už zná termín. „Děkovali za krásnou atmosféru. Hala byla opět plná, i když u nás jsou jarní prázdniny a dost dětí je pryč. Walsh v humorném tónu povídal, že když mu příště zaplatíme letenku, nebude chtít žádné startovné, protože závodit v Nehvizdech byl pro něj zážitek,“ vyprávěl.

Novozélanďan Tom Walsh
Nehvizdy nadchly. Dvakrát se měnily rekordy v kouli, jednou ve výšce

„A mimochodem. Každý atlet dostal od našeho partnera jako dárek láhev moravského vína. Jenže Walsh ho někomu hned věnoval a zajímal se jen o pivo. Na vyhlášení šel dokonce s půllitrem v ruce,“ usmíval se Vojtek.

Ještě nějaký čas budou doznívat zážitky a dojmy ze sedmého ročníku, ale ředitel už spřádá myšlenky na rok 2025. „Bude potřeba si nějak pohrát s časovým programem a posloupností disciplín. Mužská výška a koule vlastně probíhají současně a divák si při parametrech naší tělocvičny nemůže všechno užít,“ konstatoval.

Přijede i Crouser?

Dalším Vojtkovým cílem je ještě zvýšit kvalitu startovního pole. „Když beru, že Tom Wals je už domluvený, tak bych chtěl do Nehvizd přivézt některou z amerických koulařských hvězd. Nejlépe světového rekordmana Ryana Crousera,“ prozradil.

Osmnáctiletá Terezie Táborská se prosadila mezi dospělými atletkami na halovém mistrovství republiky
Juniorka Táborská má bronz, i když jen šlapala na rotopedu a cvičila v bazénu

Nehvizdy nejsou jen dějištěm báječného mítinku, ale pro atlety představují i místo pro trénink a někteří se v tamním areálu připravují před závodem, nebo zůstávají po něm. „Mittonová a Woo tu ještě pár dnů zůstávají. Základnu měl u nás i Walsh, ale už odjel do Madridu, kde ho čeká další start. Nevyloučil však, že se k nám před březnovým mistrovství světa v Galsgow ještě vrátí,“ Dodal ředitel.