Oficiální pohár České florbalové unie má formát základních skupin, Pitbullové tak museli uspět 
v konkurenci dalších čtyřech týmů, pokud chtěli myslet na postup.

V prvním zápase se jim do cesty postavila domácí Přelouč. Kolín, s vědomím, že jde o soupeře z vyšší soutěže, hrál ze zabezpečené obrany a protivníka nepouštěl do větších šancí. Když přeci jen nějaká přišla, výtečně zasáhl gólman Cimpl, a Kolín tak mohl dílek po dílku, gól po gólu, navyšovat vedení až na konečných 4:1.

V následujícím utkání se Pitbullové střetli s outsiderem skupiny FBC Young Boys, avšak přestože hřiště ovládali, vinou střeleckého trápení i skvělého gólmana soupeře se skóre měnilo jen zřídka.

Ve třetí třetině se brankostroj přeci jen rozjel a Kolín si tak připsal další zasloužené vítězství, tentokrát 8:3.

Druhý den Pitbullové začali zápasem s FbC Buldoci Radotín a začali tak, jak v předchozím utkání skončili, tedy gólovým představením. I s pětigólovým přispěním Smejkala se skóre zastavilo až na konečných 12:1.

Povzbuzeni výsledkem i jistotou postupu nastoupili kolínští florbalisté proti dalšímu soupeři hrajícímu vyšší soutěž, Nymburku, který se skrýval pod názvem Pionýr – PS Akademie Sportu.

Utkání bylo vypjaté. Nymburští neměli jistý postup a kolínským hráčům sice stačila k prvnímu místu pouhá remíza, ale nemohli by to být praví Pitbullové, kdyby se pokaždé nehnali za vítězstvím.

Zápas to byl podobný utkání s Přeloučí, Kolín si znovu vybudoval náskok na 4:1, poté se však Nymburk dokázal vzedmout a vyrovnat. Po přesilovkách Kolíňáci odskočili 
o dva góly, ale soupeř se hnal za postupem a utkání skončilo 6:6.

Kolín tak bez prohry dosáhl na první místo ve skupině.

„Po Czech Openu se tým ukázal v dobré formě i v prvních ostrých zápasech. Dobře se předvedli mladíci Vít s Novákem, kteří si připsali první góly za mužský tým do oficiálních statistik, a kvalitu potvrdil i navrátilec z Chodova, Kryštof Podskalský. Výsledky jsme také naznačili vysoké ambice do nové sezony. Věřím, že i ve druhém kole ukážeme kvalitní florbal," uvedl trenér Petr Vrána.

„Kolín si v Poháru každý rok připisuje skalpy papírově kvalitnějších celků a jeho jméno se ve florbalovém prostředí stává pořád známějším. O to více mrzí, že tomu tak není doma a v řadách domácího publika, kvůli nevyhovujícím podmínkám, přestože se na krásnou halu zmůže třeba i právě Přelouč," dodal Petr Vrána.

Sestava: Cimpl – Horák, Psota, Skoták, Vít – Kukal, Chyba, Cícha, Smejkal, Podskalský, Louda, Novák.

(Václav Louda)