Nejcennější zlatou medaili získal v elitní kategorii Jan Nesvadba, který na náročné trati nechal za sebou druhého Jana Škarnitzla a také oddílového kolegu Tomáše Paprstku. Ten dojel třetí, i když měl na trati defekt.

Kadet Tomáš Dudek byl snad jediným závodníkem, kterému extrémně náročná blátivá trať nevadila. Také díky váhání jeho soupeřů v technických pasážích si vybojoval druhé místo a letošní první pódium v rámci Českého poháru.

„V Peci mi moc nesedl start a celkově úvod závodu. Po nájezdu do první technické pasáže jsem však viděl, že jsem pořád na kontakt čelu závodu a navíc jsem si byl jistý, že domácí trať znám lépe než ostatní. Blátivé podmínky, které panovaly, mi také hrály do karet. Jel jsem tedy v klidu a vydělával především v nejtěžších sjezdech. V podstatě jsem se pro druhé místo doklouzal," řekl v cíli Tomáš Dudek.

Za doprovodu slunce jeli svůj závod mladší a starší žáci. Natálie Pleskačová se z téměř poslední pozice na startu drala kupředu. Nakonec z toho bylo patnácté místo. Kadetka Lenka Janovská obsadila stejnou pozici.

V nabité juniorské kategorii se čekala bitva. Domácí jednička Jakub Schierl skončil ze tří kolínských závodníků nejhůř. Na náročné trati se nedokázal vyvarovat chyb, jednou dokonce spadl a bylo z toho až sedmé místo.

Těsně před ním dojel Ondřej Hátle. Nejlepšího výsledku dosáhl Alvin Tomášek, pro něhož bylo čtvrté místo nejlepším pohárovým výsledkem.

V Peci se konalo i mistrovství republiky v jízdě do vrchu. Zářili hlavně junioři. Vyhrál Šimon Vaníček, který po zisku titulu mistra ČR v cyklokrosu přidal i tento netradiční titul. Druhý skončil Ondřej Hátle, třetí Alvin Tomášek a pátý Jakub Schierl.

V elitní kategorii zvítězil Jan Škarnitzl, druhý dojel Jan Nesvadba a třetí Tomáš Paprstka.