Kolínskou atletiku na světovém šampionátu zastupuje tradičně Pavel Peňáz, který si i po padesátce udržuje vynikající formu.

Hned první den soutěží přinesl kolínskému vrhači veliký úspěch. Ve vrhu koulí startoval proti 14 soupeřům ze čtyř světadílů a v dramatické soutěži si vedl výborně. Hned v prvním pokusu poslal své náčiní do vzdálenosti rovných 15 metrů a dostal se na bronzovou pozici. Ve druhé sérii se vylepšil na 15,17 m a posunul se na druhou příčku. Ve třetí sérii pak dosáhl svého nejdelšího vrhu 15,31 m a dostal se do čela soutěže. Ve finálových pokusech se před něj už nikdo nedokázal posunout, a tak Pavel Peňáz vybojoval titul mistra světa o 9 centimetrů před stříbrným Dimitri da Silvou z Brazílie a o 28 centimetrů před bronzovým Jady Heynsem z Jihoafrické republiky.

O den později čekala Pavla Peňáze druhá soutěž - hod kladivem. V soutěži 16 kladivářů si hned prvním pokusem dlouhým 51,84 m zajistil finálovou osmičku. V následujících hodem třikrát překonal hranici 53 metrů, když nejdále poslal své kladivo ve čtvrtém hodu na 53,58 m. To mu v konečném účtování vyneslo šesté místo, když první tři kladiváři přehodili šedesátimetrovou hranici.

Soutěž v hodu diskem čeká Pavla Peňáze až ve středu 6. července.