„Jsme rádi, že jsme vyhráli a po zajímavé sezoně se nakonec do play off dostali. Hráčům patří velký dík a respekt, že tomu věřili i v posledním utkání, které se pro nás nevyvíjelo dobře. Samozřejmě velký dík patří i našim fanouškům,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

Máte za sebou zápas, který rozhodl o tom, že jste postoupili do play off. Jak jste ho prožíval?
Myslím, že jsem ho společně s hráči i našimi fanoušky prožíval velmi podobně. Byli jsme v napětí, zda se nám podaří zvítězit a proklouznout do play off.

Brno se ukázalo jako těžký protivník. Překvapuje vás, že je v tabulce na předposledním místě?
Brno má výborného trenéra, pět zahraničních hráčů a mladé talentované české hráče. Pokud jim vše sedne, tak jako proti nám, jsou nebezpeční pro kohokoliv. Rozhodně mají kvalitu na lepší umístění než v současné době okupují.

V posledním kole mu o nic nešlo, přesto kousalo až do konce. Někdo by si mohl myslet, že přijede na výlet. Čekal jste takový odpor?
Po pravdě čekal. Brno prohrálo vysokým rozdílem v Ústí nad Labem a věděli jsme, že se jejich hráči budou chtít rehabilitovat výkonem právě u nás.

Co bylo podle vás v proti Brnu zlomové?
Když si hráči uvědomili, o co se hraje a že si to musíme vyhrát sami, protože Brno nepřijelo prohrát. V tu chvíli se vývoj zápasu otočil.

V utkání opět řádil Lee Skinner. Trenér Brna Dejan Jakara o něm řekl, že je to nejlepší hráč ligy. Máte stejný názor?
Lee se během tří let v Kolíně vypracoval ve skvělého hráče. Zda je nejlepší hráč ligy, je objektivně velmi těžké říct. Rozhodně je však nejužitečnějším mužem tohoto ročníku, a o tom není pochyb.

Téměř celou sezonu se skloňuje jeho jméno. A to v pozitivním smyslu. Nebojíte se, že o něho přijdete?
Pokud jste nejužitečnější hráč ligy, pak je o vás samozřejmě zájem nejen u nás, ale i v zahraničí. Samozřejmě Leeho udržet chceme, zda se nám to povede, ukáže čas.

Máte za sebou nadstavbovou část. Jaká byla?
Z našeho pohledu byla jako na houpačce. Propadli jsme těsně v prvních dvou domácích utkáních. Poté jsme i přes velké zdravotní problémy zvítězili v pár zápasech, abychom zase těsně podlehli v Ústí a Ostravě. Poté jsme opět vyskočili na vítěznou vlnu a poslední tři duely nás katapultovaly do play off.

Po základní části se vám nepodařilo proklouznout do nejlepší šestky, přesto jste si ze skupiny A2 zajistili účast v play off. Hodnotíte sezonu jako úspěšnou?
Sezona je pro nás opravdu atypická. Vzhledem k celému prvnímu kolu na palubovkách soupeřů se zdá, že play off je úspěchem a malým zázrakem, ale k úplné spokojenosti by bylo zcela určitě umístění v první šestce a tím pádem nehrát čtvrtfinále proti Nymburku.

V prvním kole narazíte na Nymburk, největšího favorita na titul. Jakou očekáváte sérii, která se hraje na čtyři vítězné zápasy?
Nymburk je favorit celé soutěže, který v současné době hraje nejlepší basket za poslední roky. I to mu však nestačilo k postupu v pohárové Evropě. Tím pádem nemůžou považovat jejich sezonu za úspěšnou. Je jasné, že budou plně koncentrováni na všechna utkání play off a bude velmi složité s nimi uspět.

Kolín už jednou Nymburk v play off porazil. Je ve vašich silách něco podobného zopakovat i letos?
To uvidíme. Tak daleko se zatím nedíváme. Soustředíme se na první utkání. Samozřejmě by jsme byli moc rádi, kdyby se nám podařilo sérii jakkoliv zdramatizovat.

Dvakrát jste se v letošní sezoně s Nymburkem utkali, dvakrát jste dostali stovku. Co vám tyto zápasy ukázaly?
Ukázaly nám, že máme na čem pracovat. Herní styl Nymburka je v současnosti velmi nebezpečný, jakýkoliv výpadek koncentrace, byť na pár minut, vás může stát velký bodový příděl, který se pak jen velmi těžce dotahuje.

V Nymburku jste sedm let vedl mládežnickou akademii, zároveň zde i bydlíte, trénujete Kolín. Pro vás speciální derby. Došlo už na nějaké špičkování?
Ano, je to pro mě speciální série. Špičkování s někým z áčka zatím neproběhlo. Proběhlo však s mými bývalými nejbližšími spolupracovníky z mládežnické akademie.

Série začíná v pondělí na půdě soupeře. Jaký budete mít do té doby program?
Je pravda, ze čtvrtfinále začíná velmi brzy. Naši hráči si potřebují trošku odpočinout a zregenerovat, jelikož nehrajeme v úplně široké rotaci. Pote přijdou na řadu klasicky posilovna, tréninky, video příprava herního konceptu Nymburka, scouting hráčů soupeře, taktika. Samozřejmě si uvědomujeme obrovskou sílu soupeře a respektujeme ji. Budeme však připraveni nejlépe jak můžeme.