„Po 24 utkáních na tom samozřejmě nejsme tak, jak bychom chtěli, ale i takové okamžiky přináší sport. To, že se nám nedaří podle našich představ, nás však o to více motivuje k většímu úsilí v tréninku, abychom se z této nepříznivé situace dostali co nejdříve,“ uvedl trenér Pavel Beneš.

Poslední vystoupení v Hradci Králové z vaší strany příliš povedené nebylo. Jste rád, že po takovém výprasku přišla reprezentační přestávka?
Naopak, rád nejsem. V posledních několika zápasech jsme projevovali zlepšenou vzrůstající formu a mohli jsme urvat ještě více vítězství. Samozřejmě zápas v Hradci byl propadák, ale toto utkání se nám nepovedlo ve všech směrech a bylo nejhorším z posledních deseti utkání.

Co bude náplní během této pauzy?
Regenerace, doléčení zdravotních komplikací, refresh fyzické kondice, zapracování na individuálních dovednostech i týmové hře. Je toho hodně, co chceme stihnout. Samozřejmě odehrajeme i nějaké přátelské utkání.

Před pár dny jste do týmu přivedli šestého cizince, přitom na soupisce pro zápas jich můžete mít pouze pět. Jak budete situace řešit se zahraničními hráči? Odejde některý z nich, nebo to budete praktikovat tak, že jeden bude mít pro konkrétní zápas Černého Petra?
Ano, jeden ze zahraničních kluků odejde. Máme jednoho vybraného, který tým opustí. Již to ví a hledá si další angažmá.

Za cíl jste si dali postup minimálně do předkola play off, ale po porážce v Hradci se musíte dívat i pod sebe. Poslední příčka je velice blízko. Připouštíte si vůbec baráž?
Samozřejmě, že si připouštíme možnost baráže. Snažíme se dělat vše proto, aby se to nestalo. Ale pokud se to stane, musíme být připraveni naši příslušnost ke KNBL potvrdit.

Vyjmenujte pozitiva a negativa probíhající sezony…
Pozitiva jsou určitě ta, že opět zapojujeme do tréninku a hry naše extraligové juniory. Dále dostávají prostor i další mladí hráči Kolář, Brožek nebo Dlugoš. Negativa jsou jasná, máme hodně cizinců, což jsme původně nechtěli. Bohužel se nám pro tuto sezonu nepodařilo získat dostatečně kvalitní české jádro, které by nás táhlo za výsledky. Rozhodně ale toužíme stále po předkole play off a snažíme se proto udělat vše, co jsme schopni.