Soupeřem Medvědů bude v sobotu BK Opava, tedy družstvo z opačného konce tabulky. Opava má bilanci 11 výher a pouze 1 porážky, kterou Opavě uštědřil hegemon českých palubovek, mistrovský Nymburk.

Kolínský tým se již nebude spoléhat na služby Filipa Vukosavljeviće, který zamířil do Děčína. Náhradu za něj klub intenzivně řeší a v nejbližších dnech bude snad vše dotaženo do konce.

To tým Opavy zůstává dlouhodobě spolu a právě z této koncepční práce slezský tým nejvíce těží. Základním stavebním kamenem je reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina, který je aktuálně nejlepším střelcem soutěže s průměrem přes 22 bodů na utkání a zároveň vede i statistiku užitečnosti s fantastickým průměrem takřka 30 bodů na utkání. Druhé místo mu pak patří v žebříčku asistencí s 8 finálními pasy na zápas.

Pro kolínské fanoušky je určitě zajímavé sledovat výkony Vojty Bratčenkova, který do Opavy zamířil před touto sezonou právě z kolínského týmu. Další nebezpečí číhá na Medvědy pod košem, kde operuje zkušený Martin Gniadek spolu Miroslavem Kvapilem. Největší zbraní Opavy jsou však střelci z perimetru, Rostislav Dragoun, Radim Klečka, Václav Bujnoch, Jan Švandrlík a veterán Luděk Jurečka spolu s Filipem Zbránkem. 

"Po dlouhé pauze bez odehraného zápasu se již všichni těšíme na toto utkání. Uvidíme, kterému týmu přestávka prospěla. Z minulosti víme, že i v Opavě se dá vyhrát a my se o to i tentokrát budeme chtít poprat a vylepšit tak naší bilanci," řekl asistent Kolína Filip Rytina.

Utkání v Opavě začíná v 18 hodin.