Nyní už netrénují jen v pátek, ale hned třikrát v týdnu, protože padlo rozhodnutí přenést se od amatérských turnajů k profesionálním ligám pod záštitou ČFB. V českém florbale se hraje asi 10 různých soutěží a představte si, že jednu takovou vede právě tým Pátečníků!

Od září, kdy se Pátečníci do hry vložili, prakticky neprohráli. Válcují jeden tým za druhým a jsou rozhodnuti ukázat, že i tým složený převážně z dlouhodobých přátel, může fungovat a vyhrávat.

Před zimní přestávkou zahráli dva ligové zápasy na turnaji v Kostelci nad Černými lesy s FCB Hornets Praha B a SK Lvi Banko Praha a s přehledem zvítězili. Domů si ze soutěže odvezli šest bodů a stále figurují první příčce ligy.

Na otázku, zda hrají jen ligové zápasy odpověděl hrající trenér Lukáš Svoboda: "Pravidelně pořádáme dva amatérské turnaje ročně. Tradičně se sejde okolo deseti týmů z celé republiky. Myslím, že po třech letech se už turnaje staly tradicí."

Při zápasech Pátečníků je vidět, že každý z týmu má stejnou šanci na to proměnit gól a nikdo nezůstává na střídací lavici dlouho. Tým se točí s novými taktikami na soupeře a dostává publikum do varu. Kluci spolu skvěle komunikují, hra je baví a jsou ochotni tomu obětovat nejeden volný víkend.

Adéla Šimonová