„Po částečném úspěchu či neúspěchu v prvním kole kvalifikace, která se konala 
v daleké Karviné, kde jsme skončili v konkurenci domácího výběru, Šumperka a Žižkova na druhém místě, nás čekalo druhé kolo kvalifikace. Podle nastavených pravidel jsme jako soupeře dostali družstvo BVK Holice. Soupeř byl pro nás velká neznámá, protože jsme se ještě nikdy spolu neutkali. Proto jsme veškeré možné informace 
o soupeři čerpali pouze za pomoci internetu. Každopádně jsme nic nepodcenili, proběhla řádná příprava i s několika přátelskými zápasy," uvedl trenér Kolína Pavel Koláčný.

První duel sehráli Kolíňáci na půdě soupeře. „Hrálo se 
v pěkné hale a příjemném prostředí a k našemu potěšení v hledišti bylo vidět i několik kolínských fanoušků z řad rodičů. Tímto jim děkujeme," podotkl Pavel Koláčný.

„Vstup do zápasu jsme měli výborný, kdy jsme soupeře doslova převálcovali a v první čtvrtce jsme vedli dvouciferným rozdílem, který se nám v dalším průběhu podařilo ještě navýšit. Konečný rozdíl byl + 37 bodů v náš prospěch a dával nám  velkou šanci na úspěch v tomto dvojzápase. Ale zatím to byl pouze poločas," upozornil Koláčný.

Odveta se hrála tentokrát 
v Kolíně. „Kluci dorazili na zápas v dobré a opět bojovné náladě. Průběh zápasu probíhal podobně jako den předtím. Opět dobrý začátek a celkem jasné vedení, ale přeci jen určitě v hlavách hráčů už nebylo to soustředění jako v sobotním utkání. To mělo za následek, že soupeř dosavadní skóre snížil a pokusil se 
o zdramatizování. Po přestávce a domluvě v kabinách kluci nastoupili do druhé půle více soustředěni a nedovolili Holicím zkazit naši konečnou radost z postupu. Konečný rozdíl byl opět + 30 bodů a celkem jasný výsledek a zasloužený postup," jásal Pavel Koláčný.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za vzorný přístup jak k přípravě, tak i k zápasům. Rodičům za podporu v hledišti a všem, co nám fandili. Myslím, že tuto sezonu jsme se všem odvděčili kvalitní hrou a doposud  nejlepším výsledkem, kdy jsme skončili v lize U15 na třetím místě a zároveň postoupili z kvalifikace do ligy U17. Přeji všem hezké prázdniny, ať si kluci užijí volno a doufám, že se společně sejdeme k přípravě na novou sezonu," uzavřel spokojený trenér Kolína Pavel Koláčný.

BVK Holice – BC Kolín  45:82  (Bálek 24, Táslar 17, Nečas 13, Šafařík 11, Koláčný 9, Erbs 6, Holý 2)

BC Kolín – BVK Holice  81:51  (Táslar 17, Koláčný 14, Šafařík 12, Erbs 10, Holý 8, Bálek 6, Nečas 6, Zahradníček 4, Rejfek 4)

(Ivana Koláčná)