„Před závodem jsem říkal, že si pojedu pro titul. Po dvou druhých místech jsem si to už chtěl taky vyzkoušet, jaký je to pocit. Jsem rád, že se mi konečně podařilo zvítězit," řekl v cíli šťastný vítěz.

„Jsem se stříbrem spokojený, ale k titulu chyběl kousíček. Měl jsem ještě rezervy a to nakonec v posledním kole rozhodlo. Stejně jako výkonnost a technika," podotkl druhý v pořadí Tomáš Paprstka.

Tři místa na stupních vítězů, pět adeptů na medaili. Rozhodnout se mělo mezi Šimůnkem, Borošem, Ťoupalíkem, Paprstkou a Nesvadbou. Také to tak dopadlo.

Již v prvním kole se ve sjezdu poroučel k zemi Šimůnek a musel ze závodu odstoupit. V druhém kole začal ztrácet Ťoupalík. Nejprve mu podklouzlo kolo a následně vzdal pro dýchací potíže.

„Měl jsem v mrazivém počasí problémy s dýcháním. Nechtěl jsem riskovat nastupující nemoc, proto jsem vzdal," objasnil závodník jezdící v Belgii.
O nejcennější dres si to následně rozdali Boroš, Paprstka a Nesvadba.

Tato trojice jezdila pořád spolu. Každou chvíli nastoupil někdo jiný. Drama nakonec rozhodlo až poslední kolo. Boroš získal rozhodující náskok v nájezdu do lesíka. Paprstka se ale nevzdával. Boroš jeho ataku odolal i v nájezdu do cílové rovinky. Získal tak svůj první mistrovský titul.

„Nejelo se mi extra dobře, ještě si zvykám na nové kolo a řazení. Přesto jsem to dokázal a jsem za to strašně rád," řekl Boroš.

Oba závodníci jezdící v kolínských barvách smutnit nemuseli. Poprvé v historii získali medaili z republikového šampionátu.

„Hned od startu jsem věřil v medaili. Když jsem předjížděl Adama Ťoupalíka, zdál se mi dost jalový. Pak už jsem se soustředil jenom na to, jak bychom obrali Michaela o vítězství. To se nám nakonec nepovedlo," dodal Paprstka.

„Úplně jsem si nevěřil, protože jsem prodělal lehčí nemoc. Za třetí místo jsem proto rád, bohužel mistrovský dres bere jen vítěz. Myslím si, že jsme s Tomášem Michaelovi pořádně zatopili, nic jsme si nedarovali. Byl to krásný a dramatický závod, proto jsem spokojený," vyznal se třetí v cíli Jan Nesvadba.

Pořadí: 1. Boroš (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice) 1:01:31, 2. Paprstka stejný čas, 3. Nesvadba (oba Expres CZ-Scott Team Kolín) -37, 4. Hekele (Stevens bikes-Emilio Sport) -2:17, 5. Malík (Topforex-Lapierre) -3:48, 6. Petruš (Ethic Sport) -4:43, 7. Rajchart (Česká spořitelna-Accolade) -6:14, 8. Mayer (KC Hlinsko) -6:27, 9. Lasák (Max Cursor) -6:49, 10. Jarý (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) -7:19.