„Druhé místo beru jako malé vítězství, protože Michael Boroš je naše jednička,“ řekl v cíli jezdec kolínské stáje Remerx Scott Team.

Od začátku závodu jezdil Paprstka kolem pátého místa. Na těžké blátivé trati čekal na chyby soupeřů. A ty přicházely. Juniorský mistr světa se postupně propracovával dopředu. Když se dostal na druhou příčku, už ji neopustil. „Ze začátku to nevypadalo, že bych mohl mít na bednu, jezdil jsem kolem pátého šestého místa. Pomalejší kluci mě trochu přibrzdili. Postupně jsem je předjížděl, protože dělali chyby. Vyhoupl jsem se na druhé místo a v posledních dvou kolech jsem si ho pohlídal. Pokusil jsem se dotáhnout na Michaela, ale už jsem měl ztrátu patnáct vteřin a na této trati bylo těžké ji sjet,“ podotkl Paprstka.

Z vítězství se radoval Michael Boroš, jenž republikový šampionát vyhrál potřetí v řadě. „Hodně jsem si to užil,“ řekl v cíli vítěz.

„Závod měl pro mě lepší scénář než minulý rok. Během závodu jsem si to mohl kontrolovat a užívat. Trať se mi strašně líbila, byl to takový pravý cyklokros, jak má být. Očekával jsem, že si to rozdáme se Zdeňkem, ale bohužel mu to tak nesedlo. Bylo to hodně běhavé a nebylo to tak rychlé, jak by mu asi vyhovovalo. Titul z Holých Vrchů má pro mě velkou cenu,“ dodal Boroš.

Na republikovém šampionátu se po šesti letech představil Zdeněk Štybar. Přestože v jednu chvíli jezdil na první pozici, na těžké trati dojel čtvrtý. „Na víc než na čtvrté místo jsem neměl,“ přiznal trojnásobný mistr světa.

„Trať byla hodně technická. Je to něco, co se jezdí jednou dvakrát do roka. Zrovna jsem to chytil, měl jsem trošku smůlu. Hlavně ty výběhy, to mě ubíjelo. Jakmile jsem seděl na kole, tak to ještě celkem šlo, ale když jsem musel běžet, zejména ty schody, tak to mě popravilo,“ dodal.