„Táborskou trať mám rád, protože jsem zde vyhrál mistrovství světa a taky se mi tady dobře závodí. Na šampionát se moc těším. Už od začátku sezony se na něj připravuji a doufám, že se mi podaří zajet dobrý výsledek. Byl bych spokojený s umístěním v první desítce,“ uvedl kolínský závodník Tomáš Paprstka.

Průběh sezony napovídá o tom, že formu má. Ve čtyřech domácích pohárových závodech třikrát v řadě vyhrál. „Cítím se dobře a doufám, že forma vydrží. Vše se ale ukáže až na trati,“ upozornil.

Na českém území je téměř k neporažení. Celkové pořadí Toi Toi Cupu vyhrál dvakrát v řadě. Podle dosavadních výsledků to vypadá na zlatý hattrick.

„Chtěl bych ho, zatím k tomu mám nejblíž nakročeno, ale pořád je to otevřené a do konce sezony zbývají tři závody,“ podotkl.

Jak se zdá, příprava proběhla podle plánu. „Příprava byla dost podobná té loňské, ale letos mě forma vydržela déle. To že vyhraji tři závody Českého poháru za sebou jsem nečekal a je to také tím, že u nás slábne konkurence, což je to veliká škoda,“ konstatoval.

Tomáš Paprstka neobjíždí pouze závody na území ČR, častokrát zavítá také do zahraničí. „Jezdím švýcarský pohár EKZ, tam je o poznání mnohem větší konkurence. Nejlépe jsem se umístil na čtvrtém místě. Na této příčce figuruji i v celkovém pořadí,“ objasnil.

A koho považuje za favorita ME. „Asi jako všichni, je to Mathieu Van der Poel,“ dodal.

Mistrovství Evropy se zúčastní pět jezdců kolínské stáje Expres CZ – Scott Team, a také jedna žena z Kolína, která jezdí v barvách stáje Sram Mitas Trek. Zde jsou jejich vizitky.

Elita

Tomáš Paprstka: Současný lídr Českého poháru, který už v Táboře jeden velký triumf zaznamenal. V roce 2010 se na stejné trati stal juniorským mistrem světa. Letos potvrzuje vysokou formu i na zahraničních závodech. Jeho příznivci věří, že vygraduje právě v Táboře.
Jan Nesvadba: Druhý zástupce Kolína v elitní kategorii. Na lednovém mistrovství světa v Lucembursku prokázal, že se na vrcholné akce umí připravit. Vylepší dosavadní maximum v podobě 11. místa z MS právě na evropské šampionátu?

Kategorie do 23 let

Šimon Vaníček: Loňský juniorský mistr republiky letos přešel do starší kategorie do 23 let. Po krátkém rozkoukání si minulý týden vybojoval první body do žebříčku UCI a s každým závodem své pevné postavení mezi dospělými muži stále více upevňuje.

Junioři

Jakub Schierl: Junior, který ještě před pár dny vedl mezinárodní žebříček UCI patří mezi nejžhavější želízka v ohni.
Alvin Tomášek: Ten si svou pozici na startu vydobyl především výkonem na reprezentačním soustředění a na uplynulém pokračování národního seriálu na Holých Vrších.

Ženy – kategorie do 23 let

Jana Czeczinkarová: V této kategorii získala dvě bronzové medaile z evropského šampionátu. Nejprve v Huijbergenu v listopadu 2015 obsadila čtvrté místo, ale bronz získala poté, co vítězná Belgičanka Femke van den Driesscheová byla zpětně ze závodů diskvalifikována, když u ní později našli komisaři motorek v kole. Poté v říjnu 2016 v Pontschateau slavila úspěch po taktické jízdě a v souboji o bronz porazila o jedinou sekundu italskou závodnici Saru Casasolaovou.