Na vyplněných soupiskách se objevilo celkem 103 jmen hráčů, čímž byla opět jako v roce 2015 překročena magická stovka. Zápis na putovní pohár mistrů si nakonec vysloužilo mužstvo Švábů po zlepšujících se výkonech, které gradovaly ve finále.
Ale postupně…

Skupiny bez překvapení

Týmy byly rozděleny do dvou skupin po šesti a do vyřazovacích bojů postupovali vždy jen čtyři nejlepší. „Obě skupiny nabídly velice zajímavé zápasy a nejspíš kombinace s krásným počasím přivedla na místní kurty početnou skupinu fanoušků a fanynek," těšilo hlavního organizátora akce Petra Malého.
Jako největší favorité se v základní skupině prezentovaly Polepáci jako obhájce titulu a domácí HBC Vypelichaný Vlci s vynikající gólovou produktivitou.
Skupinu ovládli jednoznačně právě Polepáci s úctyhodným ziskem 13 bodů z 15 možných. Do vyřazovacích bojů dále dokráčely HC Přeražený Hokejky, Vokežumpy a Krvaví Bizoni.

Ve skupině B byli pouze o vzájemný zápas na druhém místě Švábi za Vypelichanými Vlky a dále se pak na čtvrtfinále těšili Myšáci-Lachtani Sány a Pacienti.
Mužstva Hráďo, Weteráni Cerhenice(WC)!, HC Pizizub a Předsedovy děti sice předvedla též kvalitní výkony, kdy jim občas k lepším výsledkům chybělo jen sportovní štěstíčko, ale turnaj pro ně po základních skupinách skončil.

Šok: Pacienti vyhodili Polepáky ze sedla

Čtvrtfinálové zápasy měly vynikající úroveň plnou nasazení, osobních soubojů a krásných brankářských zákroků. Nejdříve jistým krokem vkročili do semifinále Vypelichaní Vlci, když Krvaví Bizoni snižovali na konečných 2:1 až v samotném závěru.

Na vedlejším hřišti se ovšem konalo veliké překvapení na úkor úřadujících mistrů Polepáků. Ti si nedokázali poradit s poctivou defenzivní hrou Pacientů podpořenou nadstandartním výkonem brankáře Štěpána Herčíka. Po bezbrankové remíze v základní části se po dvou minutách prodloužení prosadil ranou ze vzduchu Tomáš Tatíček a poslal zlatým gólem loňského mistra pouze do boje o 5. místo. „Krutý konec pro do té doby výborně šlapající mančaft," konstatoval Petr Malý, podle něhož byla i dva zbylé duely čtvrtfinále ozdobou letošního Bendy cupu.

Duel mezi zkušenými Myšáky-Lachtany ze Sán a místním mladým ambiciozním týmem HC Přeražený Hokejky dospěl za stavu 0:0 až do nájezdů. V nich exceloval Jakub Vápeník, který vymazal všechny Sánské střelce a David Kmoch posunul mladíky do semifinále.

Několikanásobný mistr Vokežumpy se v dalším čtvrtfinále utkal se Šváby, a i když dlouho vedl 1:0, musely taktéž rozhodovat až nájezdy. Ty lépe zvládli Švábi.

Famózní Vápeník dotlačil Hokejky do finále

V prvním semifinále se utkali právě Švábi a překvapení turnaje Pacienti. Švábi potvrdili roli velkého favorita a zvítězili 4:0. To vedlejší derby místních týmů a velikých rivalů HBC Vypelichaný Vlci a HC Přeražený Hokejky slibovalo zajímavý a zdravě vyhecovaný zápas.

Po úvodním tlaku a několika příležitostech Vlků se na druhé straně dostal do brejku David Kmoch a snad první ranou mezi tyče poslal Hokejky do vedení. Gól mladíky nabudil a v druhém poločase přidali ještě jeden. „Tým Vlků ztroskotal na brankářské hvězdě turnaje Jakubu Vápeníkovi, který do té doby inkasoval jedinou branku ze všech odehraných zápasů," uznale říkal Petr Malý.

O bronzu rozhodla teč

Vyrovnané derby o třetí místo mezi Vypelichanými Vlky a Pacienty rozhodla tečovaná střela, která vymetla všechny pavouky v šibenici branky Vlků. Konečné skóre bylo 1:0 a následovala veliká radost Pacientů z umístění na bedně.

Švábům pomohl k triumfu i kuriózní gól

Finálový duel sliboval opravdu kvalitní duel mezi stále se zlepšujícími Švábi s hokejbalovými zkušenostmi a agresivním mládím HC Přeražených Hokejek. Otěže zápasu od začátku uchopili Švábi, zatímco Hokejky už působily unaveným dojmem. Švábi se po velikém tlaku dostali po dorážce do vedení 1:0 a nadále diktovali tempo hry. Zlom nastal ve druhém poločase, kdy obránce Hokejek při rozehrávce zpoza branky trefil patu brankáře Vápeníka a míček skončil k překvapení všech v síti.
Kuriózní gól nasměroval Šváby k vítězství a po uplynutí hrací doby mohli zaslouženě slavit titul letošního mistra.

Cena za věrnost do Sán

Nejlepším brankářem turnaje byl pořadateli po zásluze vyhlášen po celý den vynikající Jakub Vápeník z HC Přeražený Hokejky a nejlepším střelcem se stal po nájezdovém rozstřelu při rovnosti gólů Láďa Bášti z mistrovského týmu Švábi s počtem pěti vstřelených branek.
Nově vyhlášenou cenu obce Veltruby si za věrnost turnaji odnesl tým Myšáci-Lachtani Sány.

Pořadatelé děkovali a těší se na příští rok

„Po minulém ročníku, který se povedl opravdu skvěle, jsme si říkali, že to snad již nemůže být lepší. Letošní turnaj nám ale ukázal, že může. Doslova jarní počasí, skvělá účast hráčů i fanoušků a výborné zázemí v hospůdce Myslivna, to vše se letos podařilo," hodnotili Petr Malý s další organizátorem Josefem Kadeřábkem.

Oba také poděkovali starostovi obce Veltruby Ivanu Kašparovi za podporu turnaje a obci Tři Dvory za zapůjčení digitální časomíry, která opět pozvedla turnaj o stupeň výše. „Dále nesmíme zapomenout poděkovat všem, kdo nám pomáhali s přípravou hřišť, občerstvením pro hráče a samotným chodem turnaje u zapisovacích stolů. Je fantastické vidět takový počet lidí, kteří se sejdou mezi svátky s cílem zasportovat si a pobavit se. Jsme rádi, že hráči opět plně ctili zásady fair-play a turnaj nepokazilo žádné vážnější zranění. Vše bylo opět vyhodnoceno a oslaveno při večerním posezení, kdy už barva dresů není rozhodující. Těšíme se již teď na další již 17. ročník turnaje, který se budeme snažit opět něčím vylepšit," dodali Petr Malý a Josef Kadeřábek.

Konečné pořadí

1. Švábi
2. HC Přeražený Hokejky
3. Pacienti
4. HBC Vypelichaný Vlci
5. Polepáci
6. Vokežumpy
7. Krvaví Bizoni
8. Myšáci-Lachtani Sány
9. Předsedovy Děti
10. HC Pizizub
11. Hráďo
12. Weteráni Cerhenice(WC)!