Tento ročník nabídl krásné souboje a zvraty ve všech kategoriích. Na předškolní děti čekala trať 200m běhu a 500m na minikolech a odstrkovadlech. Jako první ke svému kolu doběhl Adam Samec z Kouřimi, na kole jej však dokázal porazit o rok mladší Kuba Zvelebil z Chmeliště.

Ve starší kategorii předvedli podobný souboj domácí Tadeáš Brychta (12 let) s Davidem Šimonkem (15 let) ze Skvrňova. Po první části dobíhali ke kolům bok po boku. Cyklistiku lépe odstartoval Tadeáš, ale několik desítek metrů před cílem jej David předjel a oplatil mu porážku z loňského roku.

V následném vyhlašování dostalo všech třicet dětí pamětní medaili, reflexní pásky na kolo a sladkosti.

V 11 hodin odstartoval hlavní závod. Po úvodním 2km běhu následovalo 18km cyklistiky krymlovskými lesy s krásnými technickými sjezdy a táhlými výjezdy a na závěr ještě 4km běh. Ten nakonec rozhodl o vítězi. Přestože měl Lukáš Adámek z Českého Brodu po kole náskok minutu a půl tak byl 500m před cílem předběhnut pořadatelem závodu Honzou Vedralem. O šest minut později doběhl třetí Vojta Salák z Kostelce. Mezi ženami zvítězila Miroslava Jiráková ze Skvrňova před Ivanou Šubotníkovou z Krymlova a třetí nejrychlejší žena byla Lucie Sepekovská z Krut.

Kromě individuálních výkonů byly k vidění i týmové, když se na start postavily tři štafety. Nejlépe si s tratí poradily Lucie Pečenková s Darinou Štovíčkovou a po loňském druhém místě letos vystoupaly na nejvyšší stupínek. I pro dospělé závodníky byly připraveny medaile, drobné ceny a skvělé občerstvení, které připravila Jarka Hrnčiříková a Soňa Vedralová. V cíli převládaly úsměvy a dobrý pocit z úspěšného dokončení závodu. Většina účastníků si přišla tento závod vyzkoušet a výsledek byl pro ně až na druhém místě. Tak by to mělo ve sportu být, aby přinášel hlavně radost a dobou náladu.