Nová huť totiž udělala pod dohledem kouče Baníku Ostrava Martina Pulpita důležitý krok k umístění v elitní čtyřce, která zaručuje pro čtvrtfinále play-off výhodu domácího prostředí.

Utkání mělo dva klíčové momenty. Ten první přišel v poslední pětiminutovce třetí čtvrtiny. Ostrava v ní nedovolila soupeři jediný bod a impozantní šňůrou 14:0 zlomila vyrovnaný duel na svou stranu.

Velký obrat nastartoval pěti body v řadě fantasticky hrající americký pivot Wilson a ze stavu 51:53 to bylo rázem 65:53. „Rozhodla koncovka třetí čtvrtiny," řekl stroze kolínský kouč Predrag Benáček.

Definitivní zlom pak přišel po půl minutě čtvrté čtvrtiny, kdy byl po faulu na Gniadka a následné hromadné strkanici vyloučen hostující Bolds. „Nebyli schopni dát koš, proto byli podráždění," řekl Martin Gniadek.

Z vyrovnaného utkání tak byl nakonec debakl. Nová huť si dokráčela pro luxusní dvacetibodovou výhru, kterou v poslední vteřině pečetil efektní smečí namlsaný Wilson, nejlepší hráč zápasu. Hala bouřila.

„Po té sérii porážek to je pro nás strašně důležité vítězství. Klukům musím poděkovat za výkon ve druhém poločase," podotkl trenér Ostravy Dušan Medvecký. „Ukázali jsme, že basket hrát umíme," připojil se Luděk Jurečka.

Ostravský křídelník potvrdil v pravý čas, jak moc je nebezpečný při střelbě z dálky. Trefil pět ze šesti trojek, celkem zaznamenal 21 bodů. „Konečně nám to padalo z venku. Tak, jak jsme zvyklí," pochvaloval si Jurečka.

Výhra přišla po ztrátách vhod. „Hlavně nás mrzí porážky v Kolíně a s Pardubicemi, které jsme měli výborné rozehrané, ale nezvládli koncovky. Aspoň jednou jsme to měli dotáhnout," podotkl Jurečka.

V utkání těchto dvou soupeřů opět platila výhoda domácího prostředí. Kolín ani na druhý pokus nedokázal v Ostravě vyhrát.

NH Ostrava - BC Unikol Kolín 95:75

Body: Wilson 26, Jurečka 21, Gniadek 14, Ames 9, Zbránek 8, Default 6, Barnes 5, Číž 5, Pelikán 1 – Ubilla 19, Machač 12, Field 11, Bolds 10, Benáček 8, Radulovič 6, Zuzák 5, Kříž 2,  Vyoral 2. Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Remenec. TH: 25/23: 14/13. Trojky: 12:6. Doskoky: 29:33. Fauly: 19:20. Průběh: 25:20, 44:45, 65:53. Diváků: 700. Nejlepší hráč: Wilson (Ostrava).