Ústí – Kolín 83:72

„V první řadě gratuluji domácím k výhře a postupu do čtvrtfinále,“ hlesl po utkání kolínský trenér Pavel Beneš. „Já musím hodnotit jen pozitivně. Utkání výrazně ovlivnilo zranění Thompsona v jedenácté minutě, kdy jsme museli dohrát na dva pivoty a nemohli jsme vůbec rotovat sestavou. Ze sedmi hráčů jsme se dostali prakticky na šest. Kluci ale nesložili zbraně, ze šestnáctibodové ztráty se dokázali opět dostat na dostřel čtyř bodů. Pak ale přišlo sporné vyfaulování Waltona a Purifoye, což nás stálo další kvalitu na hřišti,“ litoval kouč Beneš.

Šanci tak dostali další. „Zapojili jsme mladé dorostence, kteří se vůbec neztratili, nakonec jsme zápas dotáhli na desetibodovou hranici, což bylo asi naše maximum vzhledem k té sestavě. Jsem na kluky hrdý za celou sérii, odehráli jsme tři výborná utkání a myslím, že jsme Ústí slušně prověřili. Závěrem přeji domácím hodně štěstí do čtvrtfinále, ale myslím, že v takové formě to budou mít velice těžké,“ dodal kolínský kormidelník.

„Chtěl bych pochválit tým Kolína za to, jakým způsobem celou sérii odehrál, protože v takto úzké rotaci to rozhodně neměli jednoduché,“ měl jasno trenér domácího celku Antonín Pištěcký. „Nechci se tu bavit o tom, pod jakou dekou jsme posledních pár týdnů my, nicméně ta kvalita a širší rotace rozhodně byla na naší straně. V tom jsme měli výhodu a nakonec se to ukázalo asi jako zlomový faktor,“ uvedl trenér Ústí. „To ale nic nemění na výkonu mladých hráčů Kolína a na tom, jak zvládl celý tým tuto sérii. Pro nás to nebylo jednoduché, protože se zranil Michal Šotnar, jenž je v posledních kolech jedním z mála hráčů, který dokáže ohrozit koš zdálky nebo založit akci, která má hlavu a patu. Museli jsme tedy točit se sestavou, ovlivňovaly nás i fauly a únava. Naštěstí jsme to ale zvládli. Každopádně pokud budeme hrát takto proti Svitavám, nečeká nás nic jednoduchého,“ dodal kouč. 

Daniel Brzák