Nučice – Hero Team 22:2

Hvězdou zápasu se stal Filip Kubalík, který nastřílel šest gólů. Čtyřikrát se trefili Šulc s Pačesem. Hattrick přidal Chromý.

„Výsledek hovoří za vše a asi není co hodnotit. V exhibičním tempu jsme si zastříleli a udělali náladu po minulém nepovedeném utkání proti celku Play or Die. Dobré bylo, že kluci pošetřili i dost sil na odpolední zápas ve velkém fotbale, kde nastoupila většina hráčů. Nakonec jsme porazili Dobré Pole 6:1," uvedl vedoucí Nučic Jan Vedral.

Branky: Kubalík 6, Pačes 4, Šulc 4, Chromý 3, Miňovský 2, Jelínek, Vedral, Svoboda – Fedor, Vinklát. Poločas: 11:1.
Nučice: Svoboda – Chromý, Kubalík, Miňovský, Pačes, Jelínek, Vedral, Šulc.
Hero Team: Bláža – Chaloupka, Fedor, Kareta, Kroutil, Vinklát, Sklenařík.

Borky liga – Kouřim 9:5

„Do zápasu jsme vstoupili 
s přirozeným respektem 
k soupeři a bylo to od začátku vidět. V první půli kluci nevypustili vůbec nic a se soupeřem si zahráli solidní bago, které bylo korunováno pěti góly. Výrazně se pod to podepsal Milan Tománek, který po pár vynechaných zápasech ukázal, jak moc je pro nás důležitý. Druhý poločas byl s vědomím vysokého vedení vlažnější. Skóre jsme ale měli pod kontrolou a na snížení soupeře jsme vždy dokázali rychle odpovědět. Soupeři náleží poklona za to, jak v tak malém počtu hráčů nic nevypustil a bojoval až do konce," řekl Eduard Mráček, vedoucí týmu Borky ligy v tomto zápase.

„Do utkání jsme nastoupili ve značně prořídlé sestavě. 
Z různých důvodů chybělo pět hráčů základního kádru, přesto jsme zápas předem nevzdávali," podotkl vedoucí Kouřimi Milan Švorba.

„Prvních šest minut bylo utkání vyrovnané, poté soupeř pěknou kombinací rozebral naši obranu a skóroval. Druhý gól přidal záhy po rozehrání od vlastní branky a kopem z vlastního brankoviště se štěstím přeloboval daleko od branky stojícího Havránka. Nám se nedařilo 
v koncovce, buď to brankář vyrazil, nebo jsme mířili vedle branky. Domácí přidali ještě další gól. Nám se podařilo po dobré akci snížit na 3:1. Ale to bylo z naší strany do poločasové pauzy všechno. Soupeř přidal ještě další dvě branky. Do druhého poločasu se nastoupilo v jiném tempu. Soupeř byl spokojen se čtyřbrankovým vedením, a tak jsme se dostávali do hry. I nasazení bylo ostřejší. Nám se podařilo snížit na 5:3, ale soupeř stále kontroloval svůj náskok a vždy se povedlo vedení ještě navýšit. Třináct minut před koncem jsme kopali penaltu za šestý akumulovaný faul, kterou Svoboda nekompromisní střelou proměnil. Stále to ale bylo málo, Borky liga si stále hlídala vedení a my jsme pouze dotahovali. Škoda, že Světničkův pokus asi dvě minuty před koncem skončil pouze na tyči. Pak jsme ještě kopali další penaltu, kterou brankář vyrazil na roh. V poslední minutě jsme udělali šestý faul, ale Havránek penaltu skvěle vyrazil. Musím kluků poděkovat, že zápas nevzdali a bojovali až do konce 
s plným nasazením," dodal Milan Švorba.

Branky: Tománek 4, Pasker 2, Tafel, Hradílek, Hanuš – Novák 2, Královský 2, Svoboda. Poločas: 6:1.
Borky liga: Cimpl – Hanuš, Kutil, Pasker, Pulkert, Tafel, Hradílek, Tománek.
Kouřim: L. Havránek – M. Havránek, Světnička, Svoboda, Královský, Novák.

Libodřice – Kutná Hora 1:6

„Utkání se mi nehodnotí lehce. Chtěli jsme zopakovat výkon z minulého utkání proti Kouřimi, ale realita na palubovce byla úplně jiná. Hosté na nás vlétli a po dvaceti vteřinách využili naše zaváhání v rozehrávce a ujali se vedení. Krátce na to jsme inkasovali podruhé. Až poté přišly i naše šance, které vychytal hostující brankář. Hosté do poločasu přidali třetí branku. Druhý poločas hosté hráli v klidu, naopak naše hra postrádala snad úplně všechno. Inkasovali jsme ještě tři branky, za nás jen kosmeticky upravoval Lanc. Tato prohra nás velmi mrzí, neboť jsme chtěli zabojovat o páté místo v tabulce, které jsme dnešní prohrou nejspíše ztratili," posteskl si vedoucí Libodřic Marek Hovorka.

Branky: Lanc – Kalfiřt 3, Kraus 2, Biroš. Poločas: 0:3.
Libodřice: Kopecký – Hovorka, Králík, Lanc, Müller, Němec, Pohanka, Šafránek.
Kutná Hora: Cink – Vokoun, Šibrava, Biroš, Kraus, Kalfiřt, Šimůnek, Lagron.

Play or Die – SKP Kolín „B" 4:9

„Do utkání s týmem, kterému se v posledních kolech velmi dařilo, jsme museli nastoupit jen se šesti hráči v poli a v našem věku je to již těžké. Zápas jsme začali aktivně, ale vlastními chybami jsme vždy soupeři dovolili snižovat. Ve druhém poločase se nám podařilo uskočit a několik dalších jasných příležitostí ještě nedat. Nakonec ale snad výsledek hovoří za vše," řekl po utkání vedoucí kolínské rezervy Petr Kloboučník.

Branky: Stempák 2, Kovařík, Brant – T. Hovorka 4, Pěkný 3, M. Moravec, Velčovský. Poločas: 2:6.
Play or Die: Havrilko – Borský, Brant, Kovařík, Mokrý, Mottajčík, Roth, Stempák, Teplý, Zábraha.
SKP Kolín B: Pluhař – T. Hovorka, Kudláček, Pěkný, M. Moravec, Škopek, Velčovský.

Statistika

Pořadí: 1. Borky liga 30, 2. SKP Kolín B 30, 3. Nučice 27, 4. Play or Die 22, 5. Kouřim 15, 6. Libodřice 10, 7. Kutná Hora 9, 8. Hero Team 0.

Program dalšího kola, neděle: Hero Team – Libodřice (16, 5. ZŠ Kolín), SKP Kolín B – Nučice (17, Stap bar), Kutná Hora – Borky liga (17.15, Bios KH), Kouřim – Play or Die (19.30, Stap bar).