1. b – Byly dvě. Jednu získala Martina Sáblíková v rychlobruslení, závod na 5000m; druhou přidala Eva Samková v snowboardcrossu.


2. c – Zatímco rychlobruslařka Martina Sáblíková získala dvě medaile (zlato a stříbro) a biatlonistka Gabriela Soukalová také dvě medaile (2x stříbro), biatlonista Ondřej Moravec domů přivezl cenné kovy hned tři. Bronz ze závodu s hromadným startem, stříbro ze stíhačky a další stříbro ze smíšené štafety.


3. a – Šárka Strachová rodným příjmením Záhrobská je česká reprezentantka v alpském lyžování. Výsledky ze Soči: 10. místo ve slalomu, 9. místo v superkombinaci, obří slalom nedokončila.


4. b – Češi vyslali do Soči 88 sportovců. 63 mužů a 25 žen. Když se nebude počítat lední hokej, kde se započítává 25 mužských zástupců, běh na lyžích a biatlon se staly nejvíce obsazenými disciplínami. V biatlonu Česko reprezentovalo pět mužů a pět žen, v běhu na lyžích to bylo šest mužů a čtyři ženy.


5. b – Češi skončili na turnaji šestí. Poté, co v základní skupině skončili třetí, v předkole play off vyřadili Slovensko výhrou 5:3. Ve čtvrtfinále ale podlehli USA 2:5 a jeli domů. Vítězem olympiády se stala Kanada, druhé bylo Švédsko, třetí Finsko, čtvrté USA.


6. a – Aleš Hemský se trefil v Soči třikrát. Jaromír Jágr a Marek Židlický pouze dvakrát. Nikdo z českého týmu nezískal víc jak 3 kanadské body. Ty získali pouze Hemský (3+0), Jágr (2+1), Krejčí (1+2) a Židlický (2+1).


7. a – Rusko získalo 33 medailí, 13 zlatých, 11 stříbrných a 9 bronzových. Druhé Norsko si dovezlo cenných kovů 26 a třetí Kanada 25. Čtvrté USA získalo medailí 28, ale pořadí se uvádí dle počtu získaných zlatých medailí, a tam Amerika za Kanadou a Norskem zaostala.


8. c – olympijskými maskoty byli lední medvěd, zajíc bělák a sněžný levhart.


9. b – Ondřej Bank nenastoupil pouze do slalomu. Ve sjezdu skončil dvacátý, v superkombinaci sedmý, v superobřím slalomu devátý a v obřím slalomu pátý.


10. a – Lukáš Bauer skončil pátý v závodě na 15 km klasicky, ve štafetě na 4x10 km pak společně s Jakšem, Kožíškem a Razýmem skončili osmí. Jakš startoval v sólo závodu pouze jednou, na 30 km skiatlon skončil dvacátý osmý. Eva Vrabcová Nývltová obsadila 11. místo v závodě 15 km skiatlon.


11. – žádná správná odpověď. Všichni tři v Soči startovali. Janda nejlépe dopadl na středním můstku, získal 19. místo. Ještě lépe se tam vedlo Koudelkovy, který byl 16. Matura přidal celkově 18. místo na velkém můstku. Celkově hoši společně s Antonínem Hájkem obsadili sedmé místo v soutěži družstev na velkém můstku.


12. a – Nymbursko reprezentovali v Soči dva sportovci. Krasobruslařka Alžběta Ukolová z Poděbrad a rychlobruslař na krátké dráze Vojtěch Loudín z Milovic. Česká krasobruslařka ruského původu Ukolová skončila dvaadvacátá, shorttrackař Loudín šestadvacátý.


13. b – Ester Ledecká závodila ve snowboardingu. Ve dvou kategoriích se probojovala až do čtvrtfinále, ale do medailových bojů nepromluvila.