„Je dobře, že jsme vyhráli. Zase máme blíž do skupiny A1," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín neměl proti druhé Ostravě zrovna povedený začátek. Ještě ve čtvrté minutě druhé čtvrtiny prohrával o osm bodů. Pak však předvedl stíhací jízdu. Během chvíle zaznamenal šňůru šestnácti bodů a do přestávky si vypracoval náskok sedmi bodů.

„Zápas byl vyrovnaný. Přestože Ostrava vedla prvních patnáct minut a my těch dalších dvacet pět minut, utkání nebylo rozhodnuté až do samotného závěru," podotkl Benáček.

Ostrava se nevzdávala. Pomalu začala stahovat manko. Na konci třetí části bylo už jen tříbodové. Kolín se ale stále držel ve vedení a to do konce zápasu už nepustil. Především pak díky skvělému Ubillovi, který zaznamenal 23 bodů a Machačovi. Ten ho podpořil osmnácti body.  „Ubilla předvedl výjimečný výkon," uznal ostravský asistent Marek Stuchlý.

Many Ubilla se po příchodu do Kolína stává velkou oporou. V minulém utkání v Jindřichově Hradci byl nejlepším střelcem a nyní to zopakoval i proti Ostravě. „Ubilla se ukazuje jako opora. Snad se k jeho výkonům přidají i další hráči," říkal po utkání na jihu Čech Benáček.

Duel Kolína s Ostravou se nakonec stal soubojem dvou rozehrávačů. Na jedné straně řádil Ubilla, na druhé Ames. Bývalý kolínský hráč držel s protivníkem krok, svůj tým neustále držel nad vodou, nakonec ani jeho jednadvacet bodů nepomohlo. Mini souboj dvou „mozků" zvládl lépe muž s čelenkou, stejně jako Kolín.

„Naším obrovským problémem byly jako vždy naše fauly. Jsou to naše chyby, kdy soupeře dostáváme do hry lehkými body. Druhou čtvrtinu pasujeme Ubillovi, jako celý zápas. Byl to vyrovnaný zápas, ale..... Dál se k tomu nemůžu bohužel vyjádřit," konstatoval Marek Stuchlý.

„ Škoda, že ke konci jsme nedali dva rychlé protiútoky, ze kterých pak skóroval soupeř. Velká gratulace domácímu týmu," dodal.

„Musím pochválit naše mladé kluky, kteří odehráli dobrou část zápasu a přidali se tak ke starším a zkušenějším borcům. Nejen Ubilla, ale i všichni ostatní dneska hráli dobře. Hráčům gratuluji k jejich výkonu a k bojovnosti, kterou předvedli v těch pětadvaceti minutách," podotkl Predrag Benáček.

BC Unikol Kolín - Ostrava 87:81

Body: Ubilla 23, Machač 18, Benáček 8, Field 8, Zuzák  8, Bolds 7, Kříž 6, Radulović  5, Matějka 4 – Ames 21, Greene 14, Gniadek 13, Číž 10, Barnes 8, Jurečka 7, Stehlík 6, Zbránek 2. Rozhodčí: Hruša, Macela, Baloun. Střelba za 2 body: 53/30:50/24. Trojky:  14/3:28/8. TH: 23/18:14/9. Doskoky: 42:38. Chyby: 20:24. 5 chyb: 35. Gniadek, 38. Pelikán (oba Ostrava). Průběh: 18:22, 46:39, 64:61. Diváci:  580. Nejlepší hráč: Emmanuel Ubilla (Kolín).