Maximovi jsou teprve dva roky a už má za sebou čtyři operace. „Narodil se s nefunkčním tlustým střevem, špatným dýcháním, epilepsií a pohybovým omezením. Dalším problémem je polykání, má zavedenou hadičku přímo do žaludku. Touto hadičkou přijímá speciální mléko obohacené o vitamíny, občas čaj," nastínila Lucie Vokáčová 
z českobrodského oddílu nohejbalu.

Sbírají proto víčka od plastových lahví, které pak odkoupí firma zabývající se recyklací plastů a získané prostředky se použijí na nákladnou léčbu Maxima a na kompenzační a zdravotní pomůcky pro něj.

Víčka ale sbírají nejen nohejbalisté. Kromě Českého Brodu totiž sbírka probíhá také v Kostelci nad Černými lesy, kde Maxim s rodinou žije. V tuto chvíli se nasbíralo už přes 600 kg.

Českobrodští nohejbalisté a jejich fanoušci se ale rozhodli přispět nejen právě plastovými uzávěry.

„Během jednoho utkání extraligy mužů jsme uspořádali sbírku, tentokrát finanční. Veškeré dobrovolné vstupné z něj jsme věnovali rodině malého Maxima," podotkla Lucie Vokáčová. Nakonec tak rodině předali téměř pět tisíc korun.

Plastová víčka nohejbalisté sbírají dále. Pokud byste chtěli uzávěry lahví také přispět, v Českém Brodě můžete učinit hned na několika místech: recepce Sportovní haly TJ Slavoj Český Brod, I. ZŠ, II. ZŠ, MŠ Liblice, ZŠ a PrŠ Český Brod, prodejna Sport Alena Vokáčová a nově také prodejna V + T mat Český Brod i Mukařov.

(Martin Šnajdr)