„I když mi zdejší trať nesedí, tak jsem s druhým místem spokojený. Michael si titul zasloužil,“ přiznal Jan Nesvadba.

Závod elitní kategorie dostal zápletku již na startu, když se do kolize dostal i největší favorit Michael Boroš. V prvním kole na vedoucí skupinu, v níž jezdili Nesvadba, Paprstka, Ťoupalík a veterán Hekele, ztrácel třicet vteřin. Nevzdal se a začal stíhací jízdu. Během pěti kol soupeře dojel a okamžitě se snažil udávat tempo. Vzápětí ho ale dvakrát přibrzdily technické problémy. Opět se propadl.

„Ani po pádu a nesnázích jsem se nevzdával a stále věřil, že se s nepříznivým vývojem ještě dá něco udělat,“ podotkl Michael Boroš.

Ukázal, že je v současnosti naším nejlepším závodníkem. Opět šlápl do pedálů, konkurenty dojel. V posledním kole nastoupil a podruhé v řadě si dojel pro druhý titul.

„Po zdravotních problémech jsem se necítil vůbec špatně. Doufám, že forma ještě vygraduje na mistrovství světa,“ přeje se Boroš.

Za ním se odehrávala bitva o další příčky. Zatímco Hekele ztrácel, o zbylé dvě místa na stupních vítězů bojovala trojice Nesvadba, Ťoupalík a Paprstka. Černý Petr nakonec zůstal posledně jmenovanému, který po loňském druhém místě obsadil v Mladé Boleslavi čtvrtou příčku.

Jeho oddílový parťák své umístění z loňska naopak vylepšil. Skončil druhý. „Loni jsem byl třetí, letos druhý. Bylo by super, kdyby se mi podařilo za rok vyhrát,“ řekl s úsměvem Nesvadba.

„Povedlo se mi skloubit náročnou bikovou i cyklokrosovou sezonu. Díky odpočinku jsem dokázal naladit optimální formu,“ dodal.

Třetí místo obsadil Adam Ťoupalík. „Podal jsem průměrný výkon. Už jsem nedokázal jet rychleji, tempo Michaela jsem už nedokázal akceptovat. Když už mi odjel i Honza, tak jsem si pohlídal třetí místo. Na víc nebylo,“ přiznal v cíli.

Pořadí: 1. Michael Boroš (Pauwels Sauzen–Vastgoedservice), 2. Jan Nesvadba (Expres CZ Kolín), 3. Adam Ťoupalík (Corendon-Circus), 4. Tomáš Paprstka (Expres CZ Kolín), 5. Emil Hekele (STEVENS Bikes – EMILIO SPORT).