Závodníci napříč všemi kategoriemi drželi mnohdy až neuvěřitelné rychlostní průměry a téměř po celou dobu závodu se pospolu držely dlouze roztažené skupiny.

Takovýto dav však přináší i nezbytná rizika, na která doplatili mladší zástupci Expres CZ Scott Teamu Kolín. Mistr republiky Šimon Vaníček i Jakub Schierl se od začátku závodu potýkali s technickými problémy po tvrdých kontaktech se svými soupeři. V depu sice proběhla hbitá výměna kol, ale na takto rychlé trati jsou i drobné defekty fatální, čemuž odpovídá i výsledek obou chlapců.

Tomu také odpovídá konečný výsledek – 44. místo pro Jakuba Schierla a 47. místo Šimona Vaníčka.

„Rozhodně to nejsou umístění, na která bychom byli zvyklí. Snad si chlapci vybrali veškerou smůlu a vše si vynahradí na nadcházejícím mistrovství světa v Lucembursku," řekl manažer kolínské stáje Jan Slavíček.

Čerství medailisté z republikového šampionátu v Hlinsku, Jan Nesvadba s Tomášem Paprstkou, si vedli o poznání lépe a od začátku závodu drželi krok s nejrychlejší vedoucí skupinou.

,,Když jsem se díval na záznam v televizi, vypadalo to, že trať je tak hladká, jako bychom jeli téměř po silnici. Pravdou je, že bahno bylo strašně rozježděné a tvrdé jako kámen, takže jízda byla spíš jak pracovat se sbíječkou," uvedl Tomáš Paprstka.

Ten na rychlé trati vybojoval 22. místo. Jeho kolega Jan Nesvadba dokázal udržet umístění v TOP 20, když dokončil závod právě jako dvacátý.

„Závod dopadl výborně. Bohužel se mi nepovedlo probojovat na lepší pozici ve skupině, která jezdila kousek přede mnou," posteskl si v cíli Nesvadba.

„Vše směřuji k mistrovství světa příští víkend. Doufejme, že se mi povede odstartovat a prodám aktuální formu," dodal.

„Oba prokázali značné navýšení formy, která, doufejme, vygraduje již příští týden na mistrovství světa v lucemburském Bielse," podotkl Jan Slavíček.

(Martin Řehák)