Stavitelé zbrusu nové trati rozhodně neměli v plánu závodníky hýčkat. Náročná trať si tak tvrdě vybírala svou daň především technickými defekty na závodních strojích.

Takový defekt se bohužel nevyhnul ani jednomu z kolínských závodníků, avšak nejhůře jej odnesl mezi juniory mladičký Jakub Schierl. Toho technický problém v prvním kole přibrzdil až tak, že i přes obrovskou snahu dostat se zpět do závodu byl dostižen o kolo a v cíli to dalo na konečné 59. místo.

„Spokojený vůbec nejsem. Měl jsem řadu technických problémů, proto mě v závěru odvolali. Jsem hodně zklamaný," posteskl si Schierl.

Jeho parťák Šimon Vaníček tlak významné akce ustál více než dobře a ve stejné kategorii si dojel pro velmi slušné 27. místo. „Výsledek není tak špatný, chtěl jsem být ale do dvacítky," konstatoval Vaníček.

Defektu se nevyhnul ani čerstvý vítěz Českého cyklokrosového poháru Tomáš Paprstka. Na své mechaniky se musel obrátit hned čtyřikrát a to už je na psychiku velký nápor. I tak se nevzdal a dojel si pro 26. místo.

„Jsem hodně zklamaný, protože jsem čekal mnohem víc. Dneska se mi nejelo vůbec dobře, neměl jsem svůj den. Pády naštěstí ne, ale několik defektů. A hlavně mi vůbec nesedělo zdejší bahno," přiznal Tomáš Paprstka.

Jeho týmový i reprezentační kolega Jan Nesvadba si s defekty poradil po svém a jeho plynulá jízda znamenala boj o vysněnou TOP 10. V cíli opravdu nechybělo málo, od umístění mezi elitou ho totiž na 11. místě dělila pouze jedna pozice.

„Jsem spokojený, jenom škoda těch deseti přede mnou," řekl v cíli spokojený Jan Nesvadba.

„Jel jsem absolutně v klidu, protože jsme se o tom bavili, že bude asi dost defektů. Proto jsem se snažil jet stále stejně, svoji stopu a odpočíval jsem, kde jsem to měl přečtený. Jel jsem čistě a bez problémů a těžil jsem z techniky. Poslední tři kola jsem měl křeče, takže jsem musel zvolnit, protože jsem to po startu trochu přepálil. Ale vydržel jsem to až do cíle a jsem fakt nadšený," dodal Nesvadba.

Výsledky muži (64 startujících): 1. W. Van Aert (Belgie), 2. Mathiu van der Poel (Nizozemí) +44, 3. K. Pauwels (Belg.) +2:09, 4. L. van der Haar +2:52, 5. C. van Kessel (oba Niz.) +3:09, 6. L. Sweeck (Belg.) +3:29, 7. M. Boroš (ČR) 3:47, 8. G. Vermeersch (Belg.) +4:02, 9. S. Zahner (Švýc.) +4:08, 10. S. Weber (Něm.) 4:29, 11. Jan Nesvadba +4:50, 22. Emil Hekele +6:26, 26. Tomáš Paprstka +6:49, 39. Michal Malík – 2 kola.

Výsledky juniorů (67 startujících): 1. T. Pidcock, 2. D. Tullett +38, B. Turner +44 (všichni Velká Británie),… 21. Jan Gavenda +4:13, 27. Šimon Vaníček +5:06, 34. Tomáš Kopecký +6:07, 41. David Honzák +6:35, 59. Jakub Schierl -2 kola.

(Martin Řehák)