"Střetnutí s takovým na české scéně top týmem bylo pro všechny naše hráče velkým zážitkem a navíc neopakovatelnou zkušeností s příležitostí porovnat jaký je rozdíl mezi extraligou a okresní soutěží," uvedl vedoucí Řečan Lukáš Hostinský.

Před zápasem z řečanských futsalistů, kteří hrají Okresní ligu na Kolínsku, nebyl cítit žádný strach ze silného protivníka a šatna byla plná humoru jako obvykle. "Dá se říci, že na soupeře jsme se těšili, chtěli jsme si duel užít a co možná nejvíce Benago potrápit," přiznal Hostinský.

Utkání bylo od začátku překvapivě vyrovnané. Šance se střídaly na obou stranách. Jako první skórovali hosté, když nehlídaný hráč na zadní tyči uklidil míč do branky. Následně i Řečany měly několik velice slibných příležitostí. Po jedné z nich se Zručtí dostali do brejku, který zkušené proměnili. Opět platilo staré známé pořekadlo:  nedáš - dostaneš.

Těsně před koncem poločasu se domácí přeci jen dočkali. Živný se postavil ke standardní situaci, nekompromisně prostřelil zeď i gólmana a rozjásal příznivce, kteří si tak mohli zakřičet gól. "První poločas sice skončil 2:1 pro Benago, nicméně pokud bychom vedli my, nikdo by se nemohl divit," zdůraznil Hostinský.

Ve druhém poločase byl už rozdíl patrný. Projevil se rozdíl v kvalitě i fyzické kondici obou celků. Hráči Startipu se do šancí dostávali pouze vyjímečně. Benago začalo na hřišti dominovat a bylo lepší ve všech herních činnostech. "Jejich nacvičené signály nám dělaly obrovské problémy a soupeř si vypracoval mnoho loženek. Postupně nám hráči Benaga vsítili ve druhé půli tři góly a asi pětkrát trefili brankovou konstrukci," uznal Lukáš Hostinský. "I přesto bych chtěl celé mužstvo pochválit za předvedený výkon a odvahu, se kterou hráli proti jednomu z nejkvalitnějších soupeřů, s jakým se vůbec můžeme potkat," dodal.

"Na závěr bychom chtěli speciálně poděkovat našim fanouškům. Atraktivní soupeř jich přilákal velký počet. Přeloučská hala tolik diváků na našem zápase nepamatuje. Jádro našich fans dokonce přijelo autobusem, který pro ně byl z Řečan do Přelouče vypraven. Diváci povzbuzovali náš tým v průběhu celého utkání, a to i když jsme prohrávali a už se nám tolik nedařilo. Jejich chorály nás zdravě vyhecovaly a vlévaly nám energii do žil. Myslím, že za vše hovoří potlesk, který hráči Startipu i přes prohru sklidili po závěrečném hvizdu," uzavřel Lukáš Hostinský.

Startip Řečany – FC Benago Zruč nad Sázavou 1:5

Branky a nahrávky: 25. Živný – 6. Holeček (A. Simitči), 18. Rodek (Holeček), 30. Holeček (Brahimi), 31. Lištván (Váňa), 41. Váňa. Rozhodčí: Z. Grund, R. Pařez. ŽK: M. Tichý (Ř). Diváci: 82. Poločas: 1:2.

Řečany: P. Moravec – Živný, J. Moravec, Pozler, Rozsevač, Š. Tichý, Hostinský, M. Tichý, Bank.

Benago: M. Mareš – A. Simitči, Altoumi, Brahimi, Holeček, Rodek, Lištván, Váňa, Kozák.