Největší radost a úspěch v barvách Kuželkářského klubu Kolín zaznamenala Natálie Krupková v kategorii juniorek, když si díky výkonu 478 poražených kuželek odvezla z Poděbrad bronzovou medaili za 3. místo.

„Postup na Mistrovství České republiky si Natka sice nevybojovala, ale těšit ji může skalp bývalé spoluhráčky a odchovankyně našeho klubu, Lady Tiché, která v současnosti hraje druhou ligu žen za Poděbrady,“ okomentoval úspěch své svěřenkyně kouč kolínských juniorů Ladislav Hetcl starší.

V kategorii juniorů se v Poděbradech představil Ladislav Hetcl mladší, který se výkonem 524 poražených kuželek umístil na 5. místě, když ho od bronzové medaile dělilo pouhých 9 kuželek.

„Láďa měl ze všech účastníků druhé nejlepší plné, ale staré kuželkářské pořekadlo tvrdí, že výkon dělá dorážka, což se tentokrát bohužel potvrdilo a nepovedená porážka ho srazila mimo stupně vítězů,“ doplnil Hetcl starší.

„V dorostenecké kategorii jsme měli dvě želízka v ohni. Bohužel, medaile jsme se dočkali pouze bramborové. I tak bych chtěl Jakuba i Tomáše pochválit za bojovné výkony,“ řekl trenér kolínských dorostenců Dalibor Mierva.

Na kostelecké čtyřdráze se více z kolínské dvojice více dařilo Jakubu Moučkovi, který výkonem 495 poražených kuželek skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Jeho parťák, Tomáš Pekař, se po shození 454 kuželek umístil na 6. místě ve Středočeském kraji.

Do žákovské kategorie byl za KK Kolín přihlášen Lukáš Hruška, který v Poděbradech zaznamenal výkon 356 poražených kuželek. Stejný výkon zaznamenal i borec z Kosmonos, ale Hruška měl bohužel horší dorážku, což ho odsoudilo na 6. příčku.

„Lukáš zaznamenal oproti loňskému roku obrovský výkonnostní progres, neboť se dokázal zlepšit oproti loňsku o 108 kuželek.,“ pochválil svého svěřence kouč Roman Weiss.

(Pavel Holoubek)