„Konečně přišla výhra,“ oddechl si trenér Michal Škopek.

Hráči Kolína se proti týmu, který bojuje o postup do druhé ligy, vytáhli. Od prvních minut a po dlouhé době hráli zodpovědně, hlavně se ale dokázali prosadit střelecky. V krizových situacích tým podržel gólman Kašpar.

„Hra byla vyrovnaná, ale hosté byli přeci jen o něco komplexnější. Každopádně naše nasazení a pozorná obrana jim dělala problémy,“ přiznal Škopek.

Dlouho se hrálo bez branek, pak se po důrazu prosadil Kovařík, který následně přidal druhý gól. „Soupeř sice dokázal po naší klasické chybě snížit, ale my opět navýšili,“ oddechl s Škopek.

Druhá půle nezačala pro Kolín dobře a hosté dokonce otočili výsledek. „Chyby v rozehrávce a nedůraz před šestkou nás bohužel provázel celou sezonu. Teď jsme ale směrem dopředu dokázali hrát jednoduše a efektivně,“ potěšilo kolínského kouče.

Góly Švába a Slezáka vrátily Kolín zpět do hry. „Hostující tým začal hrát power – play, ale tu jsme ustáli a dokonce Vyhnánek brzy skóroval do prázdné branky. Ten měl v A týmu premiéru. Plnil úkoly, které dostal a směrem dozadu si zápas odehrál na jedničku,“ pochválil nováčka Škopek.

„Jsem rád, že jsme si připomněli, jaké je to vyhrát a hlavně se přesvědčili, že jen zodpovědným přístupem můžeme hrát s každým,“ dodal.

Šest kol před koncem sezony ztrácí Kolín na nesestupové místo sedm bodů. O další naději bude bojovat v pátek v Rakovníku, který je právě před ním. Zápas začíná v 20.30 hodin.

Branky: Kovařík 3, A. Vyhnánek 2, Slezák, Šváb, Štítkovec. Poločas: 3:2.
Kolín: Kašpar – Škopek, Šváb, Hejduk, Navrátil – Štítkovec, Kovařík, Slezák, A. Vyhnánek.