„Z tohoto umístění jsem velmi zklamaná,“ přiznala reprezentantka do 23 let.

Závod ve městě Darfo Boario Terme jí nevyšel podle představ. Trable přišly už na startu. “Můžu říct, že se mi lepila smůla na paty. Po startu jsem měla menší kolizi, díky které jsem odstartovala úplně poslední. Bohužel úvodní zkrácené zaváděcí kolo vedlo po prudkém kopci s volnými kameny, kde vedla jedna pěšinka a nedalo se předjíždět. Bylo to hodně o hlavě. Snažila jsem se kousek po kousku dostávat dopředu, ale s takovou ztrátou to bohužel stačilo jenom na šestnácté místo, z čehož jsem zklamaná,“ popsala průběh závodu Jana Czeczinkarová, která nenavázala na loňské šesté místo.

Evropský šampionát ovládly Švýcarky. První dojela Sina Frei před Alessandrou Keller. Třetí příčku obsadila Anne Tauber z Holandska.
Nejlepšího umístění z českých závodnic dosáhla Adéla Šafářová, která dojela jedenáctá.

„Bylo to super. Nějak zpočátku jsem neměla přehled o tom, kolikátá vlastně jsem, pak na mě houkli, že dvanáctá. Viděla jsem před sebou ještě nějaký holky a zkusila jsem se hecnout, ale předjela jsem už jenom jednu,“ řekla v cíli Šafářová.

Tři příčky za ní dokončila závod Barbora Průdková. „Já jsem naprosto spokojená. Dala jsem do toho úplně všechno, je to můj letošní nejlepší výkon a výsledek. Po startu jsem jela první až do půlky prvního kopce a udělala jsem moc dobře, protože jsem slyšela, jak se tam za mnou trochu zápasí o plůtky. Měla jsem pak trochu tvrdé nohy, ale myslím, že to bylo dobré řešení,“ uvedla Průdková.

Další významný závod čeká Janu Czeczinkarovou na konci prázdnin v Itálii. Od 26. do 27. srpna se ve Val di Sole koná světový pohár. „Doufám, že štěstí už bude stát při mě,“ dodala Czeczinkarová.

Než ale vyjede čerstvá česká šampionka do 23 let do Itálie, bude trénovat a týden před svěťákem se zúčastní jednoho závodu ve Švýcarsku.

Výsledky, U 23: Sina Frei (SUI) 1:07:08 hodin, 2. Alessandra Keller (SUI) +0:52, 3. Anne Tauber (NED) +1:14, 4. Nicole Koller (SUI) +4:10, 5. Martina Berta (ITA) +4:41…11. Adéla Šafářová +6:57, 14. Barbora Průdková +8:05, 16. Jana Czeczinkarová +9:12 (vš. ČR).