Na turnaji se sešlo celkem šestnáct tříčlenných smíšených týmů. Z vítězství se nakonec radoval ten, který hrál pod názvem Kde mám boty. Druhá příčka patřila Maurokaiře a bronz Lazarům. „Finálová skupina byla natolik vyrovnaná, že o konečném pořadí rozhodovaly vítězné míče," uvedl jeden z organizátorů Aleš Šibrava.

Právě tyto tři týmy skončily na stupních vítězů i v loňském ročníku, akorát v jiném pořadí. „Loni vyhrálo družstvo Lazarů, druzí bylo Kde mám boty a třetí Maurakoira," podotkl Šibrava.

Turnaj, který se hraje v místním zámeckém parku, si za dvacet let existence vydobyl místo ve sportovním kalendáři. Jezdí na něj hráči ze širokého okolí. „Samotná hra má stoupající úroveň. Celkově dobrý dojem mám jak z kvality předváděných výkonů, tak i z diváckého zájmu. I přes nepřízeň počasí si do parku našlo cestu přibližně 200 diváků," konstatoval hlavní pořadatel Luboš Jirků.

„Celkem se za dva dny odehrálo 46 zápasů, v přepočtu to znamená, bezmála 22 hodin čistého herního času. A to už je pěkná porce," připojil se Aleš Šibrava.

Pořadí: 1. Kde mám boty – Kolín (Lenka Krchová, Karel Matlas, Standa Havel), 2. Maurakoira – Kutná Hora (Janina Vašáková, Petr Vašák, Honza Marek), 3. Lazaři – Kolín (Helena Strnadová, Marek Strnad, Filip Vaněk).

Něco z historie

Letos je to přesně dvacet let, co probíhá v Červených Pečkách turnaj smíšených trojic v beach volejbalovém klání. Za tuto dobu si již vše tak říkajíc „sedlo" a turnaj se pevně zařadil mezi sportovně společenské akce městyse. A čím vším si turnaj za oněch 20 let prošel?

První krůčky byly nesmělé a klání pod vysokou sítí se odehrávala ve více méně rodinném kruhu. Po těchto krůčcích se zrodila myšlenka turnaj trochu víc otevřít a nabídnout možnost sportovního vyžití i ostatním nadšencům plážového volejbalu, kterých v polovině 90. let bylo jako hub po dešti. A tak se i stalo. Turnaje se rok co rok zúčastnily týmy zprvu z bezprostředního okolí. Časem však přibily týmy z Hradce Králové, Liberce, Jihlavy a Brna.

Rostoucí zájem z řad hráčů a diváků přiměl organizátory turnaje ke snaze nabídnout všem, kteří se turnaje zúčastnili, ještě něco navíc. Ruku v ruce se stoupajícím zájmem rostlo i zázemí turnaje v podobě občerstvení a doprovodných akcí. „A tak se staly nedílnou součástí akce například míchané nápoje, domácí buchty, různé speciality na grilu a široká škála nápojů," zavzpomínal Aleš Šibrava.

Ti, kteří si v minulých letech nenechali ujít after party, která představuje společenské vyvrcholení turnaje, tak mohli zkusit bungee jumpimg, zhlédnout exhibici českých reprezentantů v beach volejbale (bratři Benešové) a zatančit si v rytmu DJ rozhlasových stanic Černá Hora, Zlatá Praha nebo Styl, která v následujících letech nahradilo živé vystoupení kapel Trampoty, Blue Bucks, Alžbětiny Sosny nebo Medvěd 009.

Co přichystají pořadatelé za překvapení v roce 2016?