Favoritem Memoriálu, pojmenovaným po bývalé úspěšné žokejce (mj. dvakrát druhá ve Velké pardubické) a podnikatelce, která spoluvlastnila právě lysolabské závodiště, bude svěřenec trenéra Josefa Váni staršího Aeneas. Dráha v Lysé nad Labem mu svědčí a „ananas“, jak ho ve stáji familiérně nazývají, tam loni suverénním stylem ovládl oba překážkové dostihy a obhajuje prvenství v tomto dostihu.

Ale lehké to mít nebude. „Upřímně, neviděl jsem v Lysé nad Labem tak dobře obsazený dostih jako je tento memoriál. „Ananas“ ukázal při prvním letošním startu svým druhým místem na překážkovém mítinku v Pardubicích dobrou formu a věřím mu,“ hlásil trenér Josef Váňa starší. „A nejen já. Jistě i první jezdec stáje Jan Kratochvíl, který bude v jeho sedle. V poli je i další moje svěřenkyně Silk. Startuje letos poprvé, protože se pro ni zatím dosud nenašel vhodný dostih,“ doplnil Váňa.

Dodejme, že Silk povede ostřílený žokej Josef Bartoš. I ostatních šest startujících má za sebou úspěchy doma i v zahraničí, což jen potvrzuje Váňova slova.

Program v Lysé nad Labem začíná v pondělí ve 13.55 a na diváky čeká osm dostihů všech kategorií rovinové, proutěné překážky i steeplechase.