Ptýrovské závody patří tradičně mezi ty největší co do počtu účastníků. Zájem ze strany jezdců je i tentokrát obrovský a v rámci čtyřdenních závodů, kdy proběhne celkem 15 soutěží, by se mělo uskutečnit více jak 1000 startů. Zhruba 220 koní by mělo být ustájeno přímo v dějišti mítinku v turnajových stájích. Organizátoři pro jezdce a koně průběžně vylepšují celé zázemí, a tak se tentokrát mohou těšit třeba na nové sociální zázemí v blízkosti parkoviště kamionů či nově vybudovaný prostor pro mytí koní hned vedle mobilních boxů, v nichž budou závodní koně ustájeni.

Velký počet startujících dvojic s sebou nese i nutné změny v časovém harmonogramu sportovního programu. „Ve čtvrtek se proto bude začínat skákat již v 7.00 hodin ráno a telefonické prezentace do soutěží prvního soutěžního dne budou uzavřeny již ve středu v 19.00 hodin," upozornil hlavní organizátor Velké ceny Kolína na Ptýrově Václav Drbal.

Do vrcholné soutěže je zatím nahlášeno 29 dvojic. Na soupisce nechybí například Zdeněk Žíla s Cavalinem, s nímž vybojoval při úvodní kvalifikaci v Martinicích na Příbramsku skvělé druhé místo. Tehdy je překonal pouze Jiří Hruška s hřebcem Aristem-Z, jenž by také ve Velké ceně Kolína neměl chybět - stejně jako další svěřenec Jiřího Hrušky Mr. Vox Agromarket H+B. Ten se pro změnu stal nepřekonatelným ve Velké ceně Ostravy, kterou ovšem vyhrál jako nepohárový kůň. Jeho jezdec si totiž pro bodování do kvalifikačního žebříčku zvolil valacha Espriho, s nímž se mu tentokrát nedařilo podle představ. Hruška s ním vybojoval pouhé čtyři body a po druhém kole Skokového poháru České pojišťovny jich má devatenáct. To je o jeden bod méně, než v případě Zdeňka Žíly. Ten si v Ostravě připsal bodů osm díky šesté příčce v sedle koně Catango-M. Žíla bude díky tomu startovat s modrou "kapitánskou" páskou upozorňující na skutečnost, že jde o lídra tabulky. S Cavalinem bude hvězdou i díky dalšímu nedávnému úspěchu. V Ebreichsdorfu se při mezinárodních závodech blýskl druhou příčkou v Grand Prix.

Hvězdnou sestavu ve Velké ceně Kolína, jejíž začátek je naplánován na nedělní 14. hodinu, doplní další zvučná jména, jako například Jiří Skřivan s klisnou Kallisto, Aleš Opatrný s koňmi Zidande a Tadmus, Jaroslav Jindra s Ascobarem, Jiří Luža s Land Rebelem-S, Martin Matějka s TRM Kar Karem, Ludvík Jandourek s Viigem 1 a další. Zcela jistě tak půjde o velmi atraktivní podívanou. Na návštěvníky čeká kromě vrcholového sportu i doprovodný program - pro děti budou připraveny různé zábavné atrakce, rodiče pak budou moci navštívit místní prodejní stánky nebo obdivovat vystavené automobily značky Mercedes Benz.

Podrobnosti o programu najdete na http://www.skokovypohar.cz.