„Takhle veliký počet dětí jsme ještě u nás nehostili. Znamenalo to veliký nápor na všechny rozhodčí i techniku. Posunuli jsme začátek závodů, startovali jsme „přes hlavu", takže i nejmenší závodníci tak okusili atmosféru dospěláckých  závodů a o polední pauze jsme museli vyměnit ozvučení. Všechno však dopadlo dobře, rozhodčí, trenéři i závodníci svou prací a ukázněností přispěli k hladkému a svižnému průběhu závodů, za což jim patří veliký dík," uvedl trenér a jeden z organizátorů Petr Černý.

Z kolínského oddílu se závodů zúčastnilo šestnáct plavců. To je také zatím nejvyšší počet nejmladších od přestavby kolínského bazénu. Z dvaašedesáti startů si vyplavali celkem devětačtyřicet nových osobních rekordů a čtyři nové rekordy oddílové.

V obrovské konkurenci se medailově prosadil jen Maxim Suk, který vybojoval dva bronzy, a to v závodech na 50m motýl a 50m znak. I v dalších dvou disciplínách se dostal do první desítky. V závodu na 50m volným způsobem dohmátl jen těsně za medailovými pozicemi čtvrtý a v disciplíně 50m prsa doplaval sedmý.

Šest dalších plavců se dostalo do první desítky, což nebylo při tak velkém počtu závodníků vůbec jednoduché.

Gabriela Vránová se mezi deset nejlepších dostala při všech svých startech. V závodech na 50m znak a 50m volným způsobem doplavala na nepopulárním čtvrtém místě, v disciplíně 50m motýl dohmátla šestá a na písařské padesátce desátá.

Třikrát se do první desítky probojovala Kristýna Jurčíková. Nejlepšího umístění dosáhla v disciplíně 50m motýl, ve které doplavala šestá. Osmé místo obsadila v závodu na 100m znak a devátá doplavala v disciplíně 50m prsa. Jen těsně za první desítkou, na jedenácté pozici, dohmátla v polohovém závodu na 100m.

Další tři kolínští mladí závodníci se do první desítky probojovali dvakrát. Blanka Lelková obsadila šesté místo v disciplíně 50m prsa a desátá doplaval v polohovém závodu na 100m. V závodu na 100m znak pak obsadila šestnácté místo.

Jakub Humlíček doplaval devátý v polohovém závodu na 100m a desátý v závodu na 50m znak. Ve sprintu na 50m volným způsobem doplaval třináctý. Deváté místo v disciplíně 50m motýl a desáté na 50m prsa obsadil Tomáš Kříž. V závodu na 50m znak doplaval dvanáctý.

Adéla Spáčilová vybojovala desáté místo v závodu na 50m znak a dvanácté místo v disciplíně 50m prsa. V dalších dvou disciplínách 50m motýl a 50m volným způsobem dohmátla devatenáctá.

Jen těsně za první desítkou skončil Daniel Suk, když v disciplíně 50m prsa doplaval na jedenáctém místě.

Také Marie Nováková byla jen kousek za první desítkou, a to v disciplíně 50m prsa, v níž doplavala čtrnáctá. V závodu na 50m znak pak obsadila dvacátou příčku.
Vendula Nováková obsadila nejlépe patnácté místo v závodu na 50m znak a devatenáctou příčku v disciplíně 50m prsa. Tereza Chromá se při všech svých startech probojovala do první dvacítky. V závodu na 50m volným způsobem obsadila šestnácté místo, v polohovém závodu na 100m doplavala osmnáctá a dvě devatenácté příčky obsadila v disciplínách 50m znak a 100m prsa.

Ostatním pěti závodníkům Sportovního oddílu plavání Kolín, Františku Bednarčíkovi, Matěji Pospíšilovi, Nele Benešové, Adéle Försterové a Aničce Křížové, se nepodařilo dostat se do první dvacítky. „Přesto i oni podávali výborné výkony a patří i jim pochvala za výbornou reprezentaci kolínského plavání. Zvláštní pochvalu pak zaslouží nováčci Adéla Försterová a František Bednarčík, kteří se v Kolíně zúčastnili plaveckých závodů poprvé v životě," podotkl Petr Černý.