Na pomyslnou dvoukorunu, tedy vítězství v obou závodech, dosáhl Lukáš Novotný ve VzPu40 kategorie dorostu. V základním závodu sice skončil třetí a nebyl spokojený se svým tempem střelby, ale plně si to vynahradil ve finále. Po prvních pětiranových sériích vedl téměř o pět bodů, pak se v jednoranových položkách trochu zhoršil, ale posledních pět ran bylo opět výborných a bezpečně zvítězil.

Na osobák dosáhla ve VzPu60 juniorka Bára Hájková, přesto jí výsledek 607,6 na finále nestačil. Matěj Zmátlo se ve VzPu60 stále hledá a nemůže navázat na skvělý konec předchozí sezóny. Blýská se ale na lepší časy, přestože v Plzni ještě neuhodilo. Výsledek 608,6 na finále také nestačil. Jiří Mejda mladší se přiblížil na dohled k osobáku, Denisa Vadinská už dala víc a Tomáš Dvořák se od „zázračného“ výsledku z Liberce nemůže trefit.

Jak se říká, doma nebývá nikdo Prorokem, ale kolínským střelcům se na jejich klubem pořádaném závodu dařilo. Lukáš Novotný o dva body vylepšil výkon z předešlého dne a vyhrál VzPu40 dorostu.

S novou puškou

Konečně prásklo a další vítězství přidal Matěj Zmátlo. S novou puškou a tréninkovým tempem vystřihl výkon přes 621 bodů. Další umístění na bedně přidala Tereza Novotná ve VzPu30 mládež do čtrnácti let. Druhé místo a solidní nástřel přes 315 bodů daly zapomenout na nepovedený výkon z minulého víkendu.

A co další? Barbora Hájková přidala šesté místo ve VzPu40, Jirka Mejda i Denisa Vadinská předvedli horší výkon než v minulém závodě. Marek Čablík předvedl výkon kolem osobáku a Adam Hepal taky umí víc. Vojta Tandler ve VzPu30 do dvanácti let se motá kolem 305 a chtělo by to zvednout alespoň k 310 bodům.

Tím jsme vyčerpali klubové střelce. Ale představili se i „kroužkaři“ při DDM Kolín, možní budoucí adepti na členství v klubu. Matouš Plaček, Barbora Buncová a Vladimíra Lubinová si statečně odbyli premiéru ve VzPu30 do dvanácti let. Sice skončili na chvostu startovního pole, ale dali si slušné základy, které mohou kvalitním tréninkem posunou výš.

Aneta Hepalová si ve druhém závodě posunula osobák ve VzPu30 do čtrnácti let a přiblížila se na dohled magické třístovce. Svůj první střelecký závod v životě si odbyla v disciplíně VzPu20 s oporou Kateřina Křížová. Nevedla si špatně a skončila uprostřed startovního pole.