Ke stálicím v kolínském dresu Tomáši Paprstkovi, Vendule Kuntové, Eleně Vaníčkové a Štěpánu Schubertovi se připojily nové posily. Především Jan Nesvadba, který bude usilovat o nominaci na OH v Riu, a také dvojice mladých závodníků Lucka Krupová a Michael Zeťák.

Všichni závodníci jsou již v přípravě několik týdnů, ale rozdílný program jednotlivých závodníků (cyklokros, běžky) dřívější termín společného soustředění neumožnil.

„V Igrane se všichni sešli s cílem srovnat výkonnost a připravit se na letos velmi důležitý začátek sezony," uvedl manažer kolínské stáje Jan Slavíček.

Dosavadní závody, kterých se závodníci týmu zúčastnili, byly přípravné s cílem otestovat si aktuální výkonnost. Ale již v neděli 3. dubna v Langenlois a 10. dubna na prvním Českém poháru v Praze půjde všem o co nejlepší výsledky. „Letošní sezona je extrémně nabitá, a proto není čas na rozkoukávání," podotkl Slavíček.

První tréninkový cyklus začal po již tradičním vážení a byl ještě objemový na silnici. Ve druhém však již přišla na řadu intenzita na biku a jeden z tréninkových vrcholů chorvatského soustředění – výjezd na Sv. Juru.

„Letošní soustředění je díky brzkému startu bikové sezony zaměřené více na trénink na biku, a proto i Sv. Juru všichni závodníci zdolali v sedle svých nových strojů. Letošní výjezd končil až na samém zasněženém vrcholku," dodal Slavíček.

Souběžně se soustředěním sestavy UCI MTB Teamu (dospělí + vybraní junioři) se v Chorvatsku připravuje také skupina závodníků mladších. Po úspěšné cyklokrosové sezoně se pokusí navázat dobrým vstupem do sezony bikové.

Mladí závodníci se rovněž představí v Langenlois a o týden později na prvním pohárovém závodě v Praze.

(Ondřej Kalaš)