Jako tradičně se do reprezentačního týmu nominovali zejména závodníci nejvyšší výkonnostní kategorie A z kolínského klubu Taehan ve složení: Jitka Poláčková (2. dan, seniorka), Simona Kálalová (2. poom, kadetka), Šimon Krechler (1. poom, kadet) a Adéla Kaplanová (1. poom, juniorka).

Letošní ročník tohoto vrcholného turnaje se nesl ve znamení změn soutěžního systému technických sestav poomsae. Nejdůležitější změnou bylo zavedení tzv. KO systému ve finálovém kole, což znamená, že se ve finále střetnou dva závodníci proti sobě a pouze vítěz postoupí do dalšího finálového kola. Je tedy velmi důležité, jací soupeři budou k sobě vylosováni.

Los byl pro kolínské závodníky letos relativně vstřícný a všichni závodníci předvedli takové výkony, že se probojovali nejméně do semifinále, a to i v těch nejtěžších a nejobsazenějších kategoriích.

Největší radost udělala svému trenérovi nejmladší účastnice naší reprezentace Simona Kálalová (13 let), která se ve velké konkurenci probojovala na body až do finále, kde se jí podařilo porazit v systému KO další soupeřku, v dalším kole však prohrála s budoucí vítězkou a obsadila krásné třetí místo a z Mistrovství Evropy si v kategorii „kadetky" odvezla bronzovou medaili.

Kromě této medaile se podařilo vybojovat další bronz páru Simona Kálalová a Šimon Krechler také v kategorii kadeti – páry. Zisk celkem tří medailí z ME lze hodnotit jako absolutně nejúspěšnější výsledek, kterého doposud české taekwondo WTF poomsae dosáhlo, a největší měrou se na něm podílely děti z kolínského sportovního klubu Taehan.

Výsledky kolínských závodníků

Jednotlivci

Simona Kálalová   – 3. místo
Šimon Krechler    – 10. místo
Adéla Kaplanová – 13. místo
Jitka Poláčkov    – 17. místo

Soutěž párů

Kálalová– Krechler  – 3. místo