Mužský A tým FBC Pitbulls Kolín chce navázat na minulou úspěšnou sezonu a poprat se znovu o postup z divize do národní ligy. Prvním soupeřem byla tradičně ambiciózní Kutná Hora, ale Kolín po většinu času držel míček na svých hokejkách a došel si suverénně pro výhru 5:2. Ve druhém zápase se Pitbullové představili na palubovce rezervy Bohemians, Kolín nakonec soupeře přetlačil a připsal si další cenné 3 body za výhru 6:3.

Dorostenci v uplynulé sezoně postoupili do 2. ligy a hned na úvod je čekal silný Tatran, který v souboji jednoznačně zvítězil. Mladíci se z prohry ale oklepali a v následné přestřelce s Olympem získali výhru a první 3 body do tabulky.

Dorostenky čekal tradiční soupeř, pražská Sparta. Pitbullky předvedly aktivní, bojovný výkon, který sice skončil remízou 3:3, ale po většinu zápasu byly lepším týmem a sahaly po výhře. Ve druhém zápase byla rezerva Tigers nad síly kolínských hráček, ale i poměření sil s těžkým soupeřem je přínosné.

Starší žáci prošli významnou obměnou, ale omlazený tým zabojoval a ve skupině ligového turnaje získal 4 body za výhru a remízu. Zápas o 3. místo skončil sice těsnou prohrou, ale ukázal se potenciál do sezóny. „Kdo postoupí do finále a kdo bude hrát o třetí místo musel nakonec kvůli shodným výsledkům rozhodnout až los. V úvodních zápasech na nás byla vidět ještě trochu nervozita z nové sezony, ve které většina hráčů naskakuje ve vyšší kategorii. Ale náš výkon gradoval a druhá půlka posledního zápasu už byla na jedničku, i když to nakonec na bronz těsně nestačilo, fanoušci museli být spokojení,“ dodal kolínský trenér Vlastimil Hypeš.

Mladší žáci vstoupili do sezony velmi odhodlaně a skupinu prvního ligového turnaje ovládli po hladkých výhrách 9:0 a 9:3. Ve finále sice na soupeře už nestačili, ale celkové druhé místo je výborný úspěch. „Musím kluky pochválit. Makali, bojovali, chtěli hrát. Jeli jsme tentokrát v menším počtu a ve finále už došly síly, ale celkově se jednalo o povedený turnaj,“ uvedl Jaroslav Hlavatý, trenér FBC Pitbulls Kolín.

Muži B, ženy, junioři a elévové na svou letošní ligovou premiéru ještě čekají.