Do konce šampionátu chybí poslední závod. Čepelák vede celkové pořadí s náskokem osmi bodů na Michka, o dalších jedenáct bodů zpět je potom Kadleček.

V Holicích Čepelák dokázal, že je letos mistrem druhých jízd. Při každé z pěti zastávek domácího mistrovství ve druhé jízdě dominoval! „Tentokrát to ale bylo velmi vydřené,“ líčil svůj úspěch 28letý milovník bramborové kaše.

Pro vítězství si jel už v první jízdě. Jenže v jednom ze sjezdů mu podklouzlo přední kolo a nevyhnul se pádu. Ztratil sice jen jednu pozici, ale kvůli technickému problému nemohl používat přední brzdu. „Posledních deset minut jsem jel bez ní. Bylo to hodně vysilující, ovšem druhou příčku jsem celkem v klidu pohlídal,“ řekl Čepelák.

Ve druhé jízdě totálně pokazil start. A i když se mu vzápětí povedl dobrý předjížděcí manévr, musel útočit na čelo až z nějaké dvanácté pozice. „V tu chvíli jsem si říkal, že můžu na bednu zapomenout,“ přiznal kolínský závodník.

Nemusel. Brzy se dravou jízdou prodral na třetí místo, zaútočil na Kadlečka a nakonec i na vedoucího Michka. „On jel dobrý závod. Ale když jsem se dostal před něj, tak na moje tempo rezignoval. Prvenství už jsem si pohlídal,“ ulevil si Jiří Čepelák.

Letošní ročník mistrovství republiky končí v Třemošnici 16. září.