Brandýs – Kolín B 1:3

Na podzim Kolín svého soupeře doma jednou porazil, druhý zápas prohrál v pětisetové bitvě. Proto chtěl tuhle ztrátu odčinit.

Domácí působili od začátku zakřiknutě, špatně přihrávali, jejich útoky nebyly nebezpečné. Navíc během prvního setu přišli o nejlepšího hráče, který si zlomil prst.
Ve druhé sadě byl naopak matný Kolín: nechal hned
v úvodu odskočit Brandýs na čtyři body a tuhle výhodu si domácí udrželi až do konce.

Další dvě sedy pak byly vyrovnané, Kolín ale přeci jen byl lepším týmem. Především v útoku a v obraně na síti.

Sestava: L. Blažek, Ptáček (Bartoš), Hovorka, Matlas, A. Blažek, V. Blažek. Sety: – 15, 22, – 21, – 23.

Kolín pro odvetu pozměnil sestavu, a ta než se rozehrála, přišli hosté o první set. Nefungovala hlavně dohoda hráčů na přihrávce podání, takže Kolín neměl dobře připravený útok.

Navíc domácí vycítili příležitost a druhý set se – naštěstí neúspěšně – rvali až do konce. Pak už začala být kolínská souhra bezchybná, přišla přesná přihrávka podání, hostující smečaři byli skoro stoprocentní a naopak Brandýsu viditelně ubývaly fyzické síly – 1:2 na sety. Třetí sadu už domácí téměř bez boje odevzdali.

Za Kolín celé dva zápasy odehrál teprve patnáctiletý blokař Hovorka ve své premiéře v seniorském volejbalu, na postu univerzála střídal v prvním utkání patnáctiletý Bartoš.

„Na to, jak jsou mladí, byli oba v naší sestavě výrazně znát," řekl šéf kolínského klubu Petr Šotola.

V sobotu 23. května přivítá Kolín na domácích hřištích
v Borkách poslední Vlašim B. Začíná se v 10 hodin, druhé utkání odstartuje zhruba po poledni.

Sestava: L. Blažek, Matlas, Hovorka, Šotola, A. Blažek, V. Blažek. Sety: 24, – 23, – 17, – 13.