Ve skupině se utkali s Plzní, Olomoucí, Varnsdorfem a maďarským týmem Pityke Basketball School Nagykörös.

V prvním utkání čekal mladé Medvědy tým BA Grizzlies Plzeň, pro který byl tento turnaj poslední prověrkou před odcestováním na Světové hry 2018, které se konají v rakouském Klagenfurtu.

„Náš tým odehrál zápas s evidentním respektem k soupeři, který byl na svůj věk velice vyspělý, a tak jsme z prvního utkání odešli poraženi. To znamenalo, že k případnému boji o medaile nás dovedou pouze tři vítězství z následujících třech utkání,“ podotkl trenér David Machač.

To se zdálo jako odvážný cíl, ale Medvědi ukázali bojovné srdce a postupně si poradili z týmy Pityke Basketball School Nagykörös, TJ Slovan Varnsdorf a BCM Olomouc. Díky těmto výhrám obsadili v tabulce druhé místo a v poslední den turnaje je čekal boj o bronzové medaile.

Soupeřem jim bylo domácí družstvo. „S Brandýsem se pravidelně utkáváme v soutěžních utkáních, takže se oba týmy skutečně dobře znají,“ poznamenal Machač.

Úvod utkání byl z kolínského pohledu mírně nervózní a nedůrazný, ovšem vyrovnané skóre nevydrželo dlouho, jelikož už v poločase vedli Medvědi dvouciferným rozdílem. Ve druhém poločase se do soupeře ještě více zakousli a byla z toho jasná výhra 36:19. Kolínští mladíci si dokráčeli pro bronzové medaile, které si za svůj přístup a výkony na turnaji rozhodně zasloužili.

Kapitán týmu Šimon Brzák byl navíc zvolen do All-Stars týmu turnaje.

Sestava: Michal Kropáček, Maxim Šťastný, František Hanč, Tomáš Mach, Filip Sýkora, Sebastian Kodytek, Matyas Kodytek, Radim Konývka, Tomáš Dostal, Ondřej Jánský, Matouš Macháček, Šimon Macháček, Viktor Guk, Šimon Brzák, Michal Peřina, Jakub Matoušek, Adam Buřič, Richard Domnosil a Adam Gryč. 

(Filip Rytina)